אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא מפסיקה לגדול: "אמזון תגייס 55 אלף עובדים בחודשים הקרובים" צילום: בלומברג

לא מפסיקה לגדול: "אמזון תגייס 55 אלף עובדים בחודשים הקרובים"

כך לדברי המנכ"ל החדש אנדי ג'אסי; מדובר בעלייה של 20% במספר המועסקים של ענקית הקמעונאות המקוונת ברחבי העולם

01.09.2021, 21:02 | חדשות חוץ

אמזון מתכננת לגייס בחודשים הקרובים 55 אלף עובדים חדשים לשורה ארוכה של תפקידים, בתחום הטכנולוגי ובעבודות המטה והחלוקה. כך אמר לרויטרס המנכ"ל החדש של אמזון אנדי ג'אסי. 


קראו עוד בכלכליסט:

מספר כזה של מועסקים הוא שווה ערך ליותר משליש מכוח האדם של גוגל נכון לסוף יוני, וקרוב למספר של כל עובדי פייסבוק. מבחינת אמזון, מדובר בעלייה של 20% במספר המועסקים שלה בעולם, העומד כיום על כ-275 אלף. 

ג'אסי אמר בראיון הראשון שלו לתקשורת מאז כניסתו לתפקיד בתחילת יולי השנה שהחברה צריכה יותר כוח אדם כדי לעמוד בביקושים בפעילות הקמעונאית שלה, בחטיבת הענן ובעסקי הפרסום. 

לכך יש להוסיף את תוכנית הלוויין של אמזון, פרויקט קויפר (Project Kuiper), שיחייב לבדו גיוס גדול של עובדים. 

יריד העובדים הגדול של אמזון (Career Day) ייפתח ב-15 בספטמבר, והמנכ"ל הנכנס אמר לרויטרס כי זוהי נקודת זמן מצוינת לגיוס עובדים חדשים: "יש כל כך הרבה משרות שהועתקו או שהשתנו, ויש כל כך הרבה אנשים שחושבים על לשנות את העבודה שלהם".  אנדי ג אנדי ג'אסי | צילום: רויטרס אנדי ג


לדבריו, בסקר שערכה פירמת החשבונאות PwC נמצא כי 65% מהמשתתפים רוצים מקום עבודה חדש. "זה חלק ממה שאנחנו חושבים יהפוך את 'יום הקריירה' שלנו לכל כך שימושי ולכזה שמגיע ממש בזמן הנכון".

ברקע, הביקורת החריפה שמופנית לתנאי ההעסקה של אמזון, שעלו שוב לכותרות וביתר שאת בשנה האחרונה. לפני כמה חודשים ניסיון עובדים באלבמה להתאגד נכשל, אך חשף כמה פרקטיקות קיצוניות הנהוגות בחברה, ובהן המאבק החריף שלה נגד עובדים המנסים להתארגן לטובת שיפור התנאים. לאחר החשיפה אמר בעל השליטה (והמנכ"ל בשעתו) ג'ף בזוס כי אמזון אכן נדרשת לשפר את הגישה שלה כלפי העובדים.  

במענה לשאלה כיצד הוא מתכוון לשנות את תרבות העבודה בחברה אמר ג'אסי כי ההתמקדות החזקה של החברה בלקוחות שלה ובחדשנות יסייעו לה לבצע את השיפורים. "לכל אחד בחברה יש את החופש, ולמעשה זו הציפייה – לבחון באופן ביקורתי איך הוא יכול להתבצע טוב יותר, ואז להמציא דרכים לעשות את זה טוב יותר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות