אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קים קרדשיאן קידמה מטבע קריפטו באינסטגרם וחטפה מהרגולטור צילום: איי פי

קים קרדשיאן קידמה מטבע קריפטו באינסטגרם וחטפה מהרגולטור

ראש הרשות להתנהלות פיננסית בבריטניה, צ'רלס רנדל, מתח ביקורת חריפה על הידוענית שקידמה את האת'ריום מקס. "זה מטבע ספקולטיבי. היא הזמינה את 250 מיליון עוקביה להמר על מטבעות קריפטו", אמר בכנס בקיימברידג' שעסק בפשע כלכלי, והזהיר מהחזקת מטבעות לא מפוקחים

07.09.2021, 10:32 | חדשות חוץ

קים קרדשיאן ספגה ביקורת מראש הרשות להתנהלות פיננסית (FCA) בבריטניה על כך שקידמה מטבע קריפטו אלמוני באינסטגרם, כך לפי דיווח ב"גרדיאן" וב-BBC. 


קראו עוד בכלכליסט:


צ'רלס רנדל אמר שקרדשיאן "הזמינה את 250 מיליון עוקביה להמר על מטבעות קריפטו" בכך שקידמה את האת'ריום מקס, אותו הוא כינה "מטבע דיגיטלי ספקולטיבי שנוצר לפני חודש על ידי מפתחים אנונימיים". הוא האשים משפיענים בתדלוק "דלוזיות של התעשרות מהירה".

רנדל אמר את הדברים בסימפוזיון הבין-לאומי של אוניברסיטת קיימברידג' בנושא פשע כלכלי. יו"ר ה-FCA אמר שהפוסט שהעלתה קרדשיאן לאינסטגרם – אשר סומן על ידי הפלטפורמה, בצדק לדבריו, כפרסומת - היה כנראה ה"פרסומת הפיננסית בעלת הקהל הגדול ביותר אי פעם בהיסטוריה". 

קים קרדשיאן, צילום: בלומברג קים קרדשיאן | צילום: בלומברג קים קרדשיאן, צילום: בלומברג

הוא הדגיש גם שהמטבע שקידמה קרדשיאן – את'ריום מקס – אינו קשור למטבע האת'ריום. "משפיעני המדיה החברתית מקבלים דרך קבע תשלום מנוכלים בתמורה לקידום של מטבעות חדשים שמבוססים על ספקולציה גרידא. כמה משפיענים אף מקדמים מטבעות שכלל לא קיימים", הוא אמר. 

רנדל אמר גם שכ-2.3 מיליון בריטים מחזיקים כיום במטבעות קריפטו, וש-14% מתוכם נעזרים באשראי כדי לרכוש אותם, "ובכך מגדילים את החשיפה שלהם להפסד". לדבריו, ה-FCA מזהירה תדיר מהסכנות שבהחזקת "מטבעות ספקולטיביים", שאינם מפוקחים על ידי ה-FCA או מגובים בתוכנית ביטוח כלשהי. 

"אם אתם קונים אותם, כדאי שתהיו מוכנים להפסיד את כל כספכם", הזהיר. לדבריו, יש מקום לרגולציה של פרסום המטבעות כדי לתקן תפיסות מוטעות של צרכנים, לפיהן ההשקעה שלהם מוגנת, וכנגד "הפרסום הבלתי פוסק והמטעה של כמה עסקי קריפטו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות