אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביל גייטס קונה מהנסיך הסעודי בן טלאל את השליטה ברשת המלונות פור סיזנס צילום: שאטרסטוק

ביל גייטס קונה מהנסיך הסעודי בן טלאל את השליטה ברשת המלונות פור סיזנס

חברת ההשקעות Cascade Investment של גייטס תרכוש מחצית מאחזקתו של בן טלאל ברשת, שעומדת על 47.5%, תמורת 2.21 מיליארד דולר - ובכך תעלה את אחזקת הבעלות שלה ל-71.3% ותעניק לרשת שווי של 10 מיליארד דולר. העסקה צפויה להיסגר בינואר, ותלויה באישור הרגולטורים

09.09.2021, 11:33 | חדשות חוץ

חברת ההשקעות קסקייד אינווסטמנטס (Cascade Investment) של ביל גייטס תהפוך לבעלת השליטה ברשת המלונות פור סיזנס (Four Seasons), באמצעות רכישת כמחצית מאחזקתו של הנסיך הסעודי אל-ווליד בן טלאל עבור 2.21 מיליארד דולר; כך לפי הודעה שפרסמה מפעילת בתי המלון. 

קראו עוד בכלכליסט:

בסוכנות הידיעות רויטרס מדווחים כי החברה של גייטס תרכוש מחצית מאחזקתו של המיליארדר הסעודי ברשת, שעומדת על 47.5%, ובכך תעלה את אחזקת הבעלות שלה ל-71.3% ותעניק לרשת שווי של 10 מיליארד דולר. הנסיך יחזיק בשאר האחזקה באמצעות זרוע ההשקעות שלו, קינגדום הולדינג, כך לפי ההצהרה שפרסמה הרשת. מייסד הרשת איזידור שארפ יחזיק ב-5%.


הנסיך הסעודי אלווליד בן טלאל, צילום: בלומברג הנסיך הסעודי אלווליד בן טלאל | צילום: בלומברג הנסיך הסעודי אלווליד בן טלאל, צילום: בלומברג

העסקה צפויה להיסגר בינואר, ותלויה באישור הרגולטורים.

בן טלאל מחזיק בהשקעות בחברות מגוונות, וביניהן סיטיגרופ וחברת שיתופי הנסיעות ליפט, אך בעשור האחרון הוא מוכר את אחזקותיו במלונות.

ביל גייטס, ציעלום: אם סי טי ביל גייטס | ציעלום: אם סי טי ביל גייטס, ציעלום: אם סי טי

בן טלאל נעצר בסעודיה ב-2017, ביחד עם אנשי עסקים ובני מלוכה נוספים, כחלק ממלחמה בשחיתות עליה הכריז יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמן. העצורים הוחזקו במלון ריץ קרלטון בריאד. בן טלאל שוחרר מהמעצר בתחילת 2018, ובריאיון שהעניק לפוקס ניוז כמה חודשים לאחר מכן טען שהכל "נסלח ונשכח". 

מלון פור סיזנס בלאס וגאס, צילום: שאטרסטוק מלון פור סיזנס בלאס וגאס | צילום: שאטרסטוק מלון פור סיזנס בלאס וגאס, צילום: שאטרסטוק

בקינגדום הולדינג מתכוונים להשתמש בכספי המכירה לביצוע השקעת עתידיות ולהחזרת חובות. בקסקייד, שהשקיעה לראשונה בפור סיזנס ב-1997, סירבו להגיב על הדיווח.

פור סיזנס מנהלת 121 נכסים ב-47 מדינות ברחבי העולם. היא הפכה לחברה פרטית לפני עשור על ידי קבוצת משקיעים בהובלת קסקייד, בן טלאל והמייסד שארפ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות