אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לייטריקס מגייסת לפי שווי של 1.8 מיליארד דולר צילום: עמית שעל

בלעדי

לייטריקס מגייסת לפי שווי של 1.8 מיליארד דולר

הגיוס של 130 מיליון דולר נעשה בהובלת הנקו ואינסייט; קומרה קפיטל. מגדל ואלטשולר השקיעו לראשונה בגיוס; לייטריקס צפויה ליהנות מפסיקת בית המשפט נגד אפל בנושא עמלות על אפליקציות

19.09.2021, 07:01 | גולן חזני

חברת לייטריקס הירושלמית מסיימת בימים אלה גיוס של כ־130 מיליון דולר בסבב גיוס רביעי. ל"כלכליסט" נודע כי 100 מיליון דולר מהסכום יושקעו לתוך החברה והיתר יימכרו במכירה שניונית (סקנדרי, עסקת שמאפשרת לבעלי המניות הקיימים ולעובדים לממש את אחזקתם לפני שהחברה נמכרת). סיבוב הגיוס, הרביעי של החברה, הובל על ידי Insight Partners ו-Hanaco Ventures. הסבב נערך בהשתתפות המשקיעים הקיימים, בהם גולדמן זאקס, כללטק, הראל ביטוח ופיננסים וגרייקרופט ואליהם הצטרפו משקיעים חדשים בהם קומרה קפיטל. מגדל, אלטשולר שחם ושביט קפיטל.

עבור לייטריקס זהו גיוס אחרון, על פי הערכות, לפני מיזוג עם ספאק תוך חצי שנה עד שנה לפי שווי יותר מ־3 מיליארד דולר. אפשרות אחרת שנבחנת היא הנפקה.


קראו עוד בכלכליסט:


החברה, המפתחת אפליקציות לעיבוד תמונה וסרטונים במובייל, הוקמה ב־2013 על ידי זאב פרבמן (מנכ"ל), עמית גולדשטיין (סמנכ"ל כספים), ירון אינגר (סמנכ"ל טכנולוגיות), ניר פוצ׳טר (סמנכ"ל שיווק) ואיתי צידון (מנהל פיתוח עסקי). במאי האחרון הצטרף לחברה כסמנכ"ל כספים שאול מרידור שהיה ראש אגף תקציבים באוצר.

מנכ"ל לייטריקס זאב פרבמן, צילום: עמית שעל מנכ"ל לייטריקס זאב פרבמן | צילום: עמית שעל מנכ"ל לייטריקס זאב פרבמן, צילום: עמית שעל


האפליקציה הראשונה שפיתחו היתה Facetune (פייסטיון) שמאפשרת לשפץ ולשפר תמונות סלפי, למשל להעלים פצעונים, לשפר תאורה ולהוסיף אפקטים. האפליקציה זינקה לראש דירוג ההורדות בתשלום באפסטור האמריקאי. מאז השיקה החברה אפליקציות נוספות.

לייטריקס מעסיקה 450 עובדים ובימים אלה מגייסת עשרות נוספים. הגיוס האחרון של החברה היה ביולי 2019, והוא גם זה שהקפיץ אותה למעמד של יוניקורן. לייטריקס גייסה אז 135 מיליון דולר בסבב שלישי לפי שווי של מיליארד דולר. את סבב הגיוס הקודם הוביל גולדמן זאקס והוא הקפיץ את היקף ההשקעות בחברה ל־205 מיליון דולר.

לייטריקס רושמת קפיצות גדולות בהכנסות. ב־2017 הסתכמו הכנסותיה ב־17 מיליון דולר, וב־2018 הגיעו ל־52 מיליון דולר. את 2021 צפויה החברה לסיים עם הכנסות של 250 מיליון דולר והיא רווחית ברמה של מיליוני דולרים בשנה.

העמלה הגבוהה (15%–30%) שגובות אפל וגוגל על רכישות שמתבצעות באפליקציות דרך האפסטור והגוגל פליי מונעות מלייטריקס הכנסות גבוהות יותר. בשבוע שעבר הורה בית המשפט הפדרלי בארה"ב לאפל להכניס שינויים באופן הפעלת חנות האפליקציות שלה, כך שלא תוכל למנוע ממפתחי אפליקציות לפרסם קישורים  לאפיקי רכישה חלופיים מחוץ למערכת התשלומים של אפל. בעקבות ההחלטה זינקו מניות של מפתחי אפליקציות ביניהן פלייטיקה ואיירון סורס ב־6%־10% במסחר בארה"ב. הפסיקה החדשה צפויה לתרום לרווחיה של לייטריקס.

לייטריקס

  • תחום פעילות: אפליקציות לעיבוד תמונה וסרטונים במובייל
  • שנת הקמה: 2013
  • מייסדים: זאב פרבמן, עמית גולדשטיין, ירון אינגר, ניר פוצ׳טר ואיתי צידון
  • הכנסות ב־2021: 250 מיליון דולר (תחזית)
  • גיוסים: 335 מיליון דולר
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות