אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היו"ר הבא של נתיבי איילון: מנכ"לית אינטל ישראל לשעבר מקסין פסברג צילום: אלכס קולומויסקי

היו"ר הבא של נתיבי איילון: מנכ"לית אינטל ישראל לשעבר מקסין פסברג

פסברג היא המועמדת של שרת התחבורה מרב מיכאלי לתפקיד יו"ר החברה הממשלתית. עד 2020 כיהנה כמנכ"לית חברת אינטל ישראל במשך עשור וכסגנית נשיא אינטל העולמית, וב-2014 הדליקה משואה כמייצגת התעשייה הישראלית

06.10.2021, 13:15 | יובל שדה

מקסין פסברג היא המועמדת של שרת התחבורה מרב מיכאלי לתפקיד יו"ר חברת נתיבי איילון הממשלתית. 

קראו עוד בכלכליסט:

פסברג כיהנה כמנכ"לית חברת אינטל ישראל במשך עשור וכסגנית נשיא אינטל העולמית. 

בשנת 2017 הייתה מועמדת לתפקיד יו"ר רשות החדשנות אך בעקבות רכישת מובילאיי בידי אינטל קיבלה פסברג הצעה מבריאן קרזניץ', מנכ"ל אינטל העולמית, להוביל את הליך המיזוג של מובילאיי לתוך אינטל ולשמש בתפקיד חדש שיוגדר לצורך המיזוג. פסברג עבדה באינטל עד שנת 2020.


מרב מיכאלי, שרת התחבורה, צילום: אוראל כהן מרב מיכאלי, שרת התחבורה | צילום: אוראל כהן מרב מיכאלי, שרת התחבורה, צילום: אוראל כהן

במהלך הקריירה זכתה במספר פרסים בארץ ובעולם לאות הוקרה והערכה על פועלה בעולם הטכנולוגיה והתעשייה, בהם - Women in Technology International (WITI) Hall of Fame בשנת 2007, פרס התעשייה הישראלית של התאחדות התעשיינים בשנת 2011 ופרס הכלכלה על שם הוגו רמניסיאנו בשנת 2012. פרסברג נולדה ביוהאנסבורג שבדרום אפריקה. 

בשנת 2014 נבחרה להדליק משואה ביום העצמאות כמייצגת התעשייה הישראלית. 


מקסין פסברג, סגנית נשיא אינטל העולמית, צילום: אלכס קולומויסקי מקסין פסברג, סגנית נשיא אינטל העולמית | צילום: אלכס קולומויסקי מקסין פסברג, סגנית נשיא אינטל העולמית, צילום: אלכס קולומויסקי


בראיון שערכה פרסברג לכלכליסט בשנת 2017 תיארה כיצד היא פעלה להעניק "זכויות יתר" לנשים בהיריון בזמן עבודתה כמנהלת בכירה באינטל וכיצד בטיחות אצלה היא מעל הכל.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ מרב מיכאלי: "חברת נתיבי איילון נושאת על כתפיה כמה מהאתגרים הגדולים והחשובים הניצבים לפתחו של משרד התחבורה והבטיחות בדרכים והיא זקוקה ליו"ר שתקח אותה למימוש האתגרים הללו ומעבר להם. 

"מקסין פסברג היא דמות מעוררת השראה, שיכולות הניהול וההובלה המזהירות שלה ידועות לכל. בעולם שבו מרבית ממשרות הניהול בחברות ההייטק והטכנולוגיה מאויישות ע"י גברים, מקסין היא לא רק מנהלת פורצת דרך אלא גם אשה פורצת דרך. תחום התשתיות בישראל זקוק בדיוק לשני הדברים הללו ואני שמחה על הסכמתה לקבל על עצמה את התפקיד הכל כך חשוב הזה".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות