אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקטוקורן חדש נולד: SpaceX שווה כבר יותר מ-100 מיליארד דולר AFP

הקטוקורן חדש נולד: SpaceX שווה כבר יותר מ-100 מיליארד דולר

לפי דיווח ב-CNBC, חברת החלל של אלון מאסק ביצעה הנפקת סקנדרי לפי מחיר של 560 דולר למניה - השווי זינק ב-33% לעומת הגיוס בפברואר; SpaceX עלתה בעקבות כך למקום השני בדירוג החברות הפרטיות בעלות השווי הגבוה ביותר

08.10.2021, 18:21 | חדשות חוץ

השווי של חברת SpaceX של אלון מאסק חצה את ה-100 מיליארד דולר, בעקבות מכירת מניות של משקיעים קיימים שנערכה השבוע. כך מדווחת CNBC.


קראו עוד בכלכליסט:


לפי הדיווח, ל-SpaceX יש הסכם עם משקיעים חדשים וותיקים למכירת מניות בשווי של עד 755 מיליון דולר במחיר של 560 דולר למניה.  מחיר זה משקף לחברה שווי של 100.3 מיליארד דולר.


צלמים נערכים לשיגור החללית Inspiration4 של SpaceX בספטמבר, גטי אימג צלמים נערכים לשיגור החללית Inspiration4 של SpaceX בספטמבר | גטי אימג'ס צלמים נערכים לשיגור החללית Inspiration4 של SpaceX בספטמבר, גטי אימג


SpaceX לא גייסה הון חדש - אלא ביצעה עסקת סקנדרי, שבה מוכרים המשקיעים הוותיקים, העובדים והיזמים חלק מאחזקותיהם.

השווי בעסקה האחרונה גבוה ב-33% מהשווי שנקבע בגיוס שערכה החברה פברואר - 74 מיליארד דולר (מחיר מניה של 419.99 דולר). SpaceX גייסה אז כ-1.2 מיליארד דולר. באותו מועד בוצעה גם עסקת סקנדרי בהיקף של עד 750 מיליון דולר.

העלייה בשווי של SpaceX הפכה אותה ל"הקטוקורן" (יוניקורן כפול 100) ומציבה אותה במקום השני בדירוג החברות הפרטיות בעלות השווי הגבוה ביותר בעולם, אחרי בייטדנאס - כך לפי חברת ניתוח הנתונים CB Insights. החברה של מאסק עקפה בדירוג את חברת הפינטק סטרייפ (Stripe).

ב-CNBC מציינים כי SpaceX לא מסרה את תגובתה לנתונים.

בספטמבר שיגרה SpaceX לראשונה חללית שכל הנוסעים בה הם אזרחים - אסטרונאוטים לא מקצועיים (משימת Inspiration4). במאי השלימה ספינת החלל של החברה ניסוי מוצלח לאחר שהגיעה לגובה של 10 ק"מ, ולאחר כמה דקות נחתה חזרה.  SpaceX מתכוונת לשגר את ספינת החלל בשנת 2023 לטיסה סביב הירח, שבה יהיו שמונה בני אדם, ביניהם מיליארדר יפני שמימן את הטיסה. בהמשך, כך על פי התכנון, אמורה ספינת החלל להביא אסטרונאוטים לירח ומאוחר יותר גם למאדים. מדובר בספינת חלל רב פעמית, שתוכל גם להמריא מהיעדים הרחוקים בחזרה לכדור הארץ.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות