אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלביט מדיקל מאשרת: אינסייטק בדרך להתמזג עם ספאק לפי שווי של 1.9 מיליארד דולר MRI של חברת אינסייטק | צילום: insightec

אלביט מדיקל מאשרת: אינסייטק בדרך להתמזג עם ספאק לפי שווי של 1.9 מיליארד דולר

יצרנית המכשור הרפואי חתמה על מזכר הבנות למיזוג עם ספאק - בכפוף לבדיקת נאותות ומו"מ על הסכום הסופי. המגעים למיזוג נחשפו הבוקר ב"כלכליסט"

13.10.2021, 22:15 | גולן חזני

חברת אלביט מדיקל מאשרת הערב (ד') בדיווח לבורסה את חשיפת כלכליסט מהבוקר על המיזוג הצפוי בין חברת אינסייטק לחברת ספאק בנאסד"ק.

קראו עוד בכלכליסט:

על פי הדיווח, אינסייטק חתמה על מזכר הבנות למיזוג פוטנציאלי עם ספאק בעסקה המשקפת לה שווי של כ-1.9 מיליארד דולר. עם זאת, בדיווח מודגש כי המיזוג כפוף לבדיקות נאותות ומשא ומתן על הסכום הסופי.

צ צ'ארלס קוך, בעל השליטה באינסייטק | צילום: איי פי צ

עוד מוסיפה אלביט מדיקל כי תיתכנה הגבלות על יכולתה למכור מניות בתקופה שלאחר המיזוג. במקרה כזה, הכוונה היא לתקופת החסימה.

אינסייטק שדו"חותיה הבסיסיים מתפרסמים בדו"חות החברה־האם אלביט מדיקל הבורסאית, עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מערכות רפואיות טיפוליות, מאושרות FDA, שנועדו לביצוע טיפולים לא פולשניים, כמו טיפול ברעד ראשוני או רעד שנובע ממחלת פרקינסון. 

החברה הוקמה על ידי ד"ר קובי ורטמן, המשמש כיום כסגן היו"ר שלה, ומנוהלת על ידי ד"ר מוריס פרה, המשמש כיו"ר ומנכ"ל. פרה עומד גם בראש "ממיק", חברה ישראלית אחרת שהתמזגה לאחרונה עם ספאק.

בעלת השליטה באינסייטק, עם אחזקה של יותר מ־40%, היא חברת השקעות רפואיות שנמצאת בבעלות תאגיד הענק קוך תעשיות (Koch Industries) של המיליארדר האמריקאי צ'רלס קוך (85). 

אלביט מדיקל שבראשה עומד המנכ"ל והיו"ר רון הדסי מחזיקה בכ-3% מאינסייטק ובגמידה סל שגם היא נסחרת בנאסד"ק. על רקע חשיפת "כלכליסט" הבוקר זינקה מניית אלביט מדיקל במסחר היום ב-11%.


תגיות