אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"חיפשתי קיצור דרך לחברה של מיליארד דולר במכירות, ובדרך עשיתי טעויות" צילום: עמית שעל

כלכליסט-טק

"חיפשתי קיצור דרך לחברה של מיליארד דולר במכירות, ובדרך עשיתי טעויות"

פודקאסט "30 דקות או פחות": דב מורן מספר על ההצלחה העצומה של אם סיסטמס, הכישלון במודו וההשקעות המוצלחות בקרן שהקים, גרוב ונצ'רס - כולל חשיפה של מו"מ בדרך למכירה קרובה

17.10.2021, 15:12 | שירות כלכליסט

דב מורן קנה את עולמו כשהמציא את הדיסק-און-קי, חברת אם-סיסטמס שהקים צמחה והגיעה לאקזיט מרשים במיוחד בזמנו של 1.6 מיליארד דולר - ואז הוא הקים את מודו, החברה שייצרה טלפון סלולרי זעיר שלא הצליח להתרומם.

"אפל זה תירוץ", הוא אומר בשיחה בפודקאסט "30 דקות או פחות" על עיתוי היציאה לשוק של מודו, אחרי  השקת האייפון הראשון. "מודו נכשלה בגללי. נקודה. באתי מאם סיסטמס ורציתי לעשות קיצור דרך ולקפוץ ישר לחברה של מיליארד דולר במכירות. נורא קשה לעשות קיצור דרך כזה, לפעמים צריך לעשות דברים בקצב הנכון. כשאתה רץ מהר אתה עושה טעויות".

מורן מזכיר כי לפני הקמת מודו הוא הסכים להתמנות ליו"ר טאואר סמיקונדקטור, שהיתה במצב קשה, והוא הוביל את שתי החברות במקביל: "ישנתי שעתיים בלילה, אי אפשר לתאר את הלחץ".

 

דב מורן, צילום: עמית שעל דב מורן | צילום: עמית שעל דב מורן, צילום: עמית שעל

 

 

אחרי מודו הוא החליט לעבור להיות משקיע והקים את גרוב ונצ'רס, קרן הון סיכון שמשקיעה רק בטכנולוגיות עמוקות, שלוקח זמן עד שיבשילו ויגיעו לאקזיט. את הלקחים והמסקנות שלו הוא מעביר ליזמים שמגיעים אליו לגייס כסף ומסביר להם ש"צריך להיות סופר ממוקד כדי להצליח. אומרים לי שאלון מאסק עושה גם וגם, אבל אלון מאסק יש אחד".

 

למה הדור השני של מודו לא יצא עם אנדרואיד, מה שיכנע אותו להתמנות ליו"ר טאואר ואיך התגלגלו ההשקעות שלו "במקרה" מהשקעה של כמה עשרות או מאות אלפי דולרים להצלחות גדולות, כולל חשיפה של מו"מ טרי למכירה של אחת החברות - כל זה בפרק החדש של הפודקאסט "30 דקות או פחות".

 

 

 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאן"חיפשתי קיצור דרך לחברה של מיליארד דולר במכירות, ובדרך עשיתי טעויות"

 

 

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות