אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

TECH TLV

"אנחנו יכולים ליצור טכנולוגיות בתחום האקלים שישנו את העולם"

אניה אלדן, סמנכ"לית הזנק ברשות החדשנות: "אנחנו משקיעי ההון סיכון הגדולים בישראל, אבל אנחנו משקיעים תמיד נגד מגמות השוק". לדבריה, "נושא האקלים והטכנולוגיות שלו הוא נושא מאוד מרכזי לנו"

02.11.2021, 15:39 | מאיר אורבך

"אנחנו משקיעי ההון סיכון הגדולים בישראל אבל אנחנו משקיעים תמיד נגד מגמות השוק", כך אמרה אניה אלדן, סמנכ"לית הזנק ברשות החדשנות בוועידת TECH TLV של כלכליסט. 


קראו עוד בכלכליסט:


לדברי אלדן, מדינת ישראל היא מדינת תוכנה, סייבר ופינטק ולכן הרשות אינה מתערבת שם ובוחרת את המקומות הקשים והיותר מסוכנים. אנחנו משתמשים בחדשנות לקידום כלכלה מכילה ובת קיימא ומאמינים שצריכים גיוון. אנחנו משקיעים נגד כוחות השוק. נשקיע במקומות עם סיכון גבוה, מקומות שלשוק הפרטי קשה להיכנס אליהם.

"המטרה היא להוריד סיכון לאחרים", הסבירה אלדן. אנחנו מסתכלים באותם מקומות שחסרה תשתית. הבינה המלאכותית וקוואנטום שבהם חסרה תשתית ומדינת ישראל כבר החליטה על הקצאת משאבים רבים לתחום".  

אניה אלדן, צילום: אוראל כהן אניה אלדן | צילום: אוראל כהן אניה אלדן, צילום: אוראל כהן


אלדן הוסיפה: "אבל יש עוד תחומים עתידיים חשובים: תחום הביו קונברג'נס - שם שנתנו לעולם שבו הביולוגיה והנדסה משתלבים. הביולוגיה יותר מהונדסת וזה מה שיעשה מהפכה. בתחום הרפואה, במזון, אנרגיה וחקלאות ובונים השקעות של 200 מיליון שקל כבר השנה בתחום.

"נושא האקלים והטכנולוגיות שלו הוא נושא מאוד מרכזי לנו. אנחנו מדינה קטנה, לא ממש משנה אם אנחנו נשתנה, אבל אנחנו יכולים ליצור טכנולוגיות שישנו את העולם"

"תחום המזון הוא חלק מהעתיד וישראל כבר אחת המובילות בו ויש לנו יותר חברות חלבון אלטרנטיבי מכל העולם למעט ארצות הברית. יש לא מעט חברות בישראל גם בתחום בשר מתורבת. יש הרבה חברות שגם עוסקות במדד ה-ESG שהמשקיעים ידרשו ואיך עומדים במדד הזה". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות