אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה מאיצה את הליך העלאת מס הרכישה: ההצבעה בקריאה שלישית תיתכן כבר השבוע דוד הכהן

הממשלה מאיצה את הליך העלאת מס הרכישה: ההצבעה בקריאה שלישית תיתכן כבר השבוע

ועדת הכנסת התבקשה להעניק פטור מחובת הנחה מוקדמת להצעת החוק, כדי שתועלה מחר להצבעה בקריאה הראשונה. ועדת הכספים צפויה להכין אותה להצבעה בקריאה השנייה והשלישית עד יום רביעי

07.11.2021, 21:48 | צבי זרחיה

הממשלה מבקשת להאיץ את קצב החקיקה של הצעת החוק להעלאת המס על משקיעי הדירות. ועדת הכנסת התבקשה הערב להעניק מחר פטור מחובת הנחה מוקדמת להצעת החוק כדי שתועלה מחר להצבעה בקריאה הראשונה.


קראו עוד בכלכליסט:


הצעת חוק ממשלתית שמונחת על שולחן הכנסת ממתינה 24 שעות בטרם העלאתה להצבעה בקריאה הראשונה. מאחר שבימי שלישי נהוג לא לקיים הצבעות על חוקים בכנסת, וביום רביעי יש חקיקה פרטית, מבקש האוצר שהמליאה תאשר מחר (שני) את הצעת החוק בקריאה הראשונה, כדי שוועדת הכספים תכין אותה להצבעה בקריאה השנייה והשלישית עד יום רביעי, וניתן יהיה להצביע עליה ביום רביעי או לכל היותר ביום שני הבא. 

על פי ההצעה החדשה, מס הרכישה על דירת מגורים שנייה יעמוד על 8% מהשקל הראשון עד לסכום של 5.35 מיליון שקל. אם הדירה תהיה בסכום העולה על 5.35 מיליון שקל, גובה המס על החלק שמעל 5.35 מיליון יעמוד על 10%. מדובר בשינוי זהה לזה שעשה כחלון בשנת 2015, למעט עלייה של 11% בסכום שבו מתחייבים במדרגת המס הגבוהה של 10% (אצל כחלון הוא עמד על 4.8 מיליון שקל, וכעת הוא עומד על 5.3). 


בנייה בבאר יעקב, אבי מועלם בנייה בבאר יעקב | אבי מועלם בנייה בבאר יעקב, אבי מועלם


עד לשינוי, אלו חמש מדרגות המיסוי לדירה שנייה: 5% מס עד ל-1.23 מיליון שקל; 6% על החלק שבין 1.23 עד 3.9 מיליון שקל; 7% על החלק שבין 3.9 ל-5.3 מיליון שקל; 8% מ-5.3 עד 17.8 מיליון שקל. מדרגת ה-10% מתחילה מהחלק שמעל 17.8 מיליון שקל.

בשנת 2015 העלה שר האוצר דאז משה כחלון את המס על משקיעי הדירות ל-8% החל מהשקל הראשון. בקיץ שעבר הוריד שר האוצר דאז ישראל כץ את המס כדי לעודד את השוק לנוכח הקורונה. 

באוצר מקווים שהעלאת המס על משקיעי הדירות תצנן את הביקוש שלהם לדירות. עם זאת בתקופת כחלון רבים מהמשקיעים רכשו דירות למגורים על שם ילדיהם, וכך התחמקו מתשלום מס הרכישה הגבוה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות