אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליברמן: החוק להעלאת מס הרכישה למשקיעים יקודם רק בשבוע הבא צילום: שאול גולן

ליברמן: החוק להעלאת מס הרכישה למשקיעים יקודם רק בשבוע הבא

לפי החוק שהוא חלק מתוכנית הדיור שהוצגה בשבוע שעבר, מס הרכישה שעומד על 5%-10% בהתאם למחיר הדירה, יעלה ל-8%-10% מהשקל הראשון. לדברי שר האוצר, ההצבעה שתוכננה להתקיים הערב בקריאה ראשונה נדחית משום שלקואליציה אין רוב בשל היעדרות 2 ח"כים מרע"מ

08.11.2021, 16:15 | צבי זרחיה


החוק להעלאת מס הרכישה למשקיעים (דירה שנייה ומעלה) יקודם רק בשבוע הבא - כך הודיע היום (ב') בצהריים שר האוצר אביגדור ליברמן. כיום שיעור מס הרכישה על משקיעים עומד 5%-10%, בהתאם למחיר הדירה. והוא יעלה לפי הצעת החוק ל-8%-10% החל מהשקל הראשון.


קראו עוד בכלכליסט:


הערב היתה אמורה מליאת הכנסת לאשר בקריאה הראשונה את הצעת החוק בעניין, אלא שלפי שעה אין לקואליציה רוב בשל היעדרותם של 2 ח"כים מרע"מ. באופוזיציה מסרבים לבצע קיזוז בטענה לקיפוח בחלוקת המקומות בוועדות הכנסת. 

בשבוע שעבר הציגו שר האוצר ליברמן, שר השיכון אלקין ושרת הפנים שקד את התוכנית להורדת מחירי הדיור, הכוללת גם את העלאת מס הרכישה שתחוקק בחוק נפרד. הכוונה היתה לחוקק את החוק כבר השבוע, אבל כאמור בהיעדר רוב החקיקה תידחה, מה שיאפשר למשקיעים עוד חלון זמן לבצע רכישות ולשלם את מס הרכישה הקיים והמופחת לעומת הצעת החוק.


אתר בנייה. קידום הצעת החוק נדחה, צילום: שאול גולן אתר בנייה. קידום הצעת החוק נדחה | צילום: שאול גולן אתר בנייה. קידום הצעת החוק נדחה, צילום: שאול גולן


שר האוצר ליברמן התייחס בצהריים בישיבת סיעתו גם לעליית מחירי המזון במשק: "ראיתי תעמולה מאוד בנוסח סובייטי מבית היוצר של נתניהו. מציע לכולם להסתכל על המגמה העולמית. אני ראיתי השבוע הודעה של ארגון המזון והחקלאות של העולם. גוף מאוד רציני ומכובד, שציינו שמחירי המזון בעולם זינקו ב-30% תוך שנה לשיא של העשור האחרון. 

"בכל כלכלות העולם כשמחירים בסיסיים של חיטה, סויה ומרכיבים אחרים קופצים בעשרות אחוזים יש לכך השפעה. כשמחירי הדלק זינקו ב-130% אז יש לזה השפעה על כולם. כשמחיר הובלה ימית עלה בשנתיים ב-770% יש לזה השפעה גדולה. חלק גדול ממפרט של כל דירה - שיש, כלים סניטריים, וקרמיקה - מגיעים מחו"ל. אנו חלק מהעולם ומחיר הובלה ימית עלה. יחד עם זאת, אנו נמצאים בכושר טוב. אני מסתכל על נתוני הגירעון שפורסמו היום שהם נתונים פנטסטיים. חתכנו מאז הקמת הממשלה את הגירעון לחצי". 


שדה חיטה, צילום: רויטרס שדה חיטה | צילום: רויטרס שדה חיטה, צילום: רויטרס


לגבי אגרת גודש, הדגיש ליברמן כי "היא תיכנס לתוקף ב-2025, בעוד ארבע שנים וזה לא במקרה. השהייה הזו היא כדי שכולנו נוכל להתארגן - גם האזרחים וגם המדינה: נכניס קווי רכבת קלה בתל אביב ונוסיף מסילה בקו חיפה-תל אביב ויש פה הרבה עבודה תוך ארבע שנים שאנו מתכוונים לעשות על מנת להעמיד לטובת הציבור אפשרויות של תחבורה ציבורית. כל מי שנכנס בחודש האחרון לתל אביב ב-8:00 או יוצא ב-17:00 נכנס לסרט אימה".

בהתייחסו לעבודת הקואליציה אמר שר האוצר: "העברת התקציב יצרה נכס חשוב שחייבים לשמור עליו והוא נקרא יציבות פוליטית. אני פונה לכל ראשי המפלגות לא להפתיע אחד את השני, לא להביך אחד את השני וכל דבר שמביאים חייב להיות מתואם ומוסכם מראש. יש לנו מספיק הסכמות בהסכמים הקואליציוניים שחייבים לממש אותם כבר עכשיו והם מוסכמים וחתומים. מבחינתו חשוב גיור על ידי רבני העיר, מתווה הכותל. זה דברים שנבקש לקדם בחודש הקרוב. יש עוד שורה של חוקים שאנו מקדמים כמו קרן העושר"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות