אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טסלה סגרה את השבוע הגרוע ביותר שלה מאז שהקורונה הגיעה לארצות הברית צילום: בלומברג

טסלה סגרה את השבוע הגרוע ביותר שלה מאז שהקורונה הגיעה לארצות הברית

לאחר שהמייסד והמנכ"ל אלון מאסק מכר השבוע מניות של החברה ב-5.7 מיליארד דולר, המניה צנחה ב-15.4%. להוציא את הירידות שנרשמו בפרוץ מגפת הקורונה בפברואר ומרץ 2020 - זה היה השבוע הגרוע בתולדותיה. עם זאת, מתחילת השנה המניה עלתה ב-46%

13.11.2021, 09:53 | חדשות חוץ

מניות טסלה ירדו ב-15.4% בשבוע האחרון, לאחר שאלון מאסק מימש את תוכניתו למכור נתח גדול מאחזקותיו בחברה. זהו השבוע הגרוע ביותר עבור מניות טסלה זה 20 חודשים, והגרוע ביותר בכלל, אם מתעלמים מהירידות של פברואר ומרץ 2020 – אז הגיעה מגפת הקורונה לארצות הברית, כך לפי דיווח ב-CNBC. 


קראו עוד בכלכליסט:


מניות החברה סגרו את יום המסחר אתמול בירידה של 2.8%. מאסק, שעדיין מחזיק ב-167 מיליון מניות של החברה, מכר מניות בשווי כולל של 5.7 מיליארד דולר השבוע. הוא מכר אותן בין היתר כדי לשלם מסים הקשורים למימוש של אופציות. 


אלון מאסק, מייסד ומנכ"ל טסלה, צילום: גטי אלון מאסק, מייסד ומנכ"ל טסלה | צילום: גטי אלון מאסק, מייסד ומנכ"ל טסלה, צילום: גטי


לפני שתוכניתו למכור את המניות פורסמה, מאסק ביקש מ-62.5 מיליון עוקביו בטוויטר לענות על סקר, שלדבריו יקבע את עתיד מניות טסלה שבידיו. מניות טסלה עדיין רשמו עלייה של 46% עד כה השנה. לשם השוואה, מניות חברת פורד עלו ב-120%, אלה של ג'נרל מוטורס עלו ב-51%, ומניות פולקסווגן עלו ב-66%. 

הירידה במחיר המניה של טסלה הגיעה בעקבות המכירה הנרחבת, ובמקביל להנפקת השיא של יצרנית כלי הרכב ריביאן, המייצרת טנדרים חשמליים. מניות ריביאן עלו ב-5.6% אתמול, וב-66% מאז הונפקו ביום רביעי. ריביאן גייסה כ-12 מיליארד דולר ביום המסחר הראשון שלה, שהופכים את הנפקתה לגדולה ביותר בעולם עד כה השנה. ריביאן מהווה כיום את החברה בעלת השווי השני מבין יצרניות הרכב בארצות הברית, אחרי טסלה, אף שהיא מצפה למכירות של פחות ממיליון דולר ברבעון השלישי. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות