אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הזן החדש מקפיץ את הדולר; הנגיד: "הכלכלה במצב טוב" צילומים: אלכס קולומויסקי, רויטרס

הזן החדש מקפיץ את הדולר; הנגיד: "הכלכלה במצב טוב"

המטבע האמריקאי נסחר ברמה של 3.18 שקלים והיורו קופץ ל-3.60 שקלים. אמיר ירון לבלומברג: "לא נכריז על תוכנית חדשה לרכישת דולרים אך נמשיך להתערב בשוק"; בשוק המט"ח העולמי הדולר בעיקר נחלש מול המטבעות העיקריים

26.11.2021, 18:05 | נועם לנדמן

הדולר נסחר היום (ו׳) בעלייה של 0.8% מול השקל לרמה של 3.18 שקלים; היורו מזנק בשיעור של 1.8% לרמה של 3.6 שקלים. הליש"ט עולה ב-0.8% ונסחר תמורת 4.24 שקלים.


קראו עוד בכלכליסט:


בעולם מתחזק היורו בשיעור של 1% מול הדולר. המטבע האמריקאי נחתך ב-0.8% לעומת סל 6 המטבעות העיקריים, כשהוא רושם ירידה חדה בעיקר מול הין היפני - נחתך בשיעור של 1.9%.

נגיד בנק ישראל אמיר ירון התראיין הלילה לבלומברג ואמר כי הוא לא רואה סיבה להכריז על תוכנית חדשה לרכישת מט"ח. דבריו של הנגיד הגיעו לאחר שהתוכנית הקודמת של רכישת 30 מיליארד דולר הסתיימה.

"הכלכלה שלנו נמצאת במצב טוב מאוד. אם לא תהיה התפרצות חדשה של וריאנט נוסף, אין לנו סיבה לצאת בתוכנית הרחבה כמותית נוספת", אמר ירון.

לגבי ההתערבות בשוק המט"ח אמר ירון: "אנחנו חוזרים להתערב בשוק מתי שנרגיש שיש לכך צורך אולם לא נכריז על תוכנית רכישה חדשה".


נגיד בנק ישראל אמיר ירון על רקע דולרים, צילומים: אלכס קולומויסקי, רויטרס נגיד בנק ישראל אמיר ירון על רקע דולרים | צילומים: אלכס קולומויסקי, רויטרס נגיד בנק ישראל אמיר ירון על רקע דולרים, צילומים: אלכס קולומויסקי, רויטרס

ברקע למסחר, הודעת משרד הבריאות הבוקר (ו') כי זוהה בישראל הוריאנט שהתגלה במדינות דרום אפריקה.

מדובר כרגע בחוזר ששב ממלאווי ובנוסף קיים חשד לעוד שני מקרים של שבים מחו"ל שכרגע ממתינים לתוצאות הריצוף שלהם והם נשלחו לבידוד.

בשלושת המקרים מדובר במחוסנים שפרטי ההתחסנות שלהם נמצאים כרגע בתהליך אימות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות