אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרשימה ממשיכה לגדול: אלו החברות שחזרו לעבודה מהבית עבודה מהבית. אילוסטרציה | צילום: freepik

עדכון שוטף

הרשימה ממשיכה לגדול: אלו החברות שחזרו לעבודה מהבית

מיד לאחר פניית ראש הממשלה נפתלי בנט לחברות, קיבלו מאות עובדי סיטי בישראל הודעה שהם יכולים לעבוד מהבית, כך גם ב-Aquant, בפורטר ובסמפריס. במיטב דש ובמימון ישיר נותרו במודל היברידי לעת עתה. רשימה חלקית ומתעדכנת

20.12.2021, 12:50 | כתבי כלכליסט

קריאתו של ראש הממשלה נפתלי בנט לחברות לאפשר לחזור לעבודה מהבית נענתה - לפחות באופן חלקי. חלק מהחברות הודיעו לעובדיהן שאין חובה להגיע למקום העבודה. חברות במגזר הציבורי ממתינות להנחיות ברורות יותר, ולפי שעה ממשיכות לפעול כרגיל. בכתבה הבאה: רשימה חלקית של החברות שממשיכה להתעדכן. 

קראו עוד בכלכליסט:

"בעלי עסקים - כל מי שיכול לאפשר לעובדים שלו לעבוד מהבית - כבר מחר", אמר בנט אמש במסיבת העיתונאים שכינס, "גם אנחנו במגזר הציבורי נעבור למתכונת מצומצמת שתעבור לעבודה מהבית". קריאה זו נענתה בחלק מהחברות בתוך זמן קצר. 

קרא לאפשר עבודה מהבית. ראש הממשלה נפתלי בנט, צילום: EPA קרא לאפשר עבודה מהבית. ראש הממשלה נפתלי בנט | צילום: EPA קרא לאפשר עבודה מהבית. ראש הממשלה נפתלי בנט, צילום: EPA

מאות עובדי סיטי בישראל קיבלו הודעה שכל עובד יכול לבחור מהיכן לעבוד. כאשר אין כל חובה להגיע לעבודה לעת עתה וניתן לעבוד מהבית.

גם חברת ההייטק Aquant הודיעה לעובדיה שהם לא צריכים להגיע לעבודה. בחברה זו המעסיקה בישראל 53 עובדים פעלו עד כה במודל היברידי המשלב עבודה מהבית ומהמשרד. ב-Nexar אמרו כי בעקבות בקשת העובדים (85 בישראל), החברה עוברת לעבוד מהבית. 

גם בחברת קלטורה נערכים לחזרה לעבודה מלאה מהבית. סיגל סרור, סמנכ"לית משאבי אנוש בחברה אמרה: "כחברת וידאו שרגילה לתקשורת באמצעות וידאו, אנחנו עובדים רק יומיים מהמשרד, והשאר מהבית. אם העובדים ירגישו לא בטוחים להגיע למשרד בגלל העלייה בתחלואה, נאפשר עבודה מהבית על מנת לשמור על בריאות העובדים ותחושת הביטחון האישית".

סטארט-אפ הסייבר הישראלי סמפריס (Semperis) המתמחה בהגנה, גיבוי ושחזור ישויות עבור ארגוני ענק ברחבי העולם, הודיע ל-200 עובדיו שיעברו זמנית לעבודה מהבית בעקבות ההצהרה של ראש הממשלה. מתן ליברמן, מנהל פעילות סמפריס ישראל, מסר: "אנחנו שמים את הבריאות של עובדי החברה ושל יקיריהם לפני הכול. בהמשך להודעת ראש הממשלה, החלטנו לעשות את הצעד האחראי והמתבקש ועדכנו את העובדים כי מהבוקר ועד 1 בינואר מומלץ לעבוד מהבית. אנחנו מאמינים שחברות שיכולות להרשות לעצמן עבודה מהבית חייבות לגלות אחריות". 

נשארים לעבוד בבית. אילוסטרציה, צילום: : Adobe stock נשארים לעבוד בבית. אילוסטרציה | צילום: : Adobe stock נשארים לעבוד בבית. אילוסטרציה, צילום: : Adobe stock

חברת Bright Data, המנגישה דאטה גלוי מהרשת לכל חברה וארגון, הודיעה הבוקר ליותר 300 עובדיה כי היא מזמינה אותם לעבוד מהבית בעקבות ההצהרה של ראש הממשלה. אם העובדים רוצים להגיע למשרד, החברה שלחה הנחיות לשמירה על בריאותם. החברה מסרה כי היא "מציבה את בריאות העובדים בראש והמליצה לעבוד מהבית מהבוקר ועד ל-1 בינואר 2022". 

בתורפז המפתחת ומייצרת תמציות טעם וריח, חומרי ביניים וחומרי גלם ייחודיים, ממשיכים לייצר בתפוקה מלאה בכל אתרי הייצור בארץ ובעולם. לנוכח המצב, עובדי המשרדים של החברה עברו לעבודה במודל היברידי ויכולים לבחור בין עבודה מהבית לעבודה במשרדים. החברה מעסיקה 310 עובדים בישראל ובעולם, מהם 175 בישראל.

בפורטר, היוניקורן המתמחה במניעת הונאות סחר מקוון, נענו לקריאת ראש הממשלה וקראו לעובדים שיכולים לעשות כן, לעבוד מהבית. החברה - המעסיקה 420 עובדים ברחבי העולם, מחציתם בישראל - גם צמצמה את האירועים המתוכננים בשבועות הקרובים. לירון דמרי, מייסד שותף ונשיא החברה, מסר: "כחברה המעמידה את בריאות עובדינו ובעיקר את תחושת ה-well being של העובדים בראש סדר העדיפויות, החלטנו להיענות לקריאת ראש הממשלה ולעודד את העובדים שיכולים לבצע את עבודתם מהבית, לעשות כן. בנוסף, אירועי החברה שתוכננו לזמן הקרוב יצומצמו אך ברגע שיתאפשר, נחזור לפעילות חברתית שגרתית".

חלק נותרו במודל היברידי

בבית ההשקעות מיטב דש ממשיכים במתכונת של עבודה היברידית. לפי המתכונת הנוכחית, רוב העובדים עובדים מהבית יום או יומיים בשבוע. לנוכח המצב שוקלים בבית ההשקעות לשוב ולהקטין באופן יזום את מספר העובדים שמגיעים למשרדים.

בחברת מימון ישיר מציינים כי מאז פרוץ משבר הקורונה, החברה פועלת במתכונת עבודה היברידית ומאפשרת עבודה מהבית כיומיים בשבוע. זאת, במטרה לשמור על בריאות העובדים ולמנוע תחלואה ובמקביל, להקל על העובדים ולאפשר להם גמישות. בחברה ציינו כי ממשיכים לעקוב אחר ההתפתחויות והנחיות הממשלה ובמידת הצורך ייעשו התאמות נוספות.

בנציגות הישראלית של Aon, ברוקר ביטוח מהגדולים בעולם, עם 85 עובדים, עברו לעבוד במתכונת היברידית של 50% בית-משרד.

גם בחברת הסייבר BrandShield, שבה מועסקים כ-60 עובדים, ממשיכים לפי שעה בעבודה היברידית ובוחנים את ההתפתחויות. אם יתחיל גל משמעותי נוסף, צפויים עובדי החברה לחזור לעבוד בעיקר מהבית. 

במגזר הציבורי ממתינים להכרעת הממשלה

במשרד עורכי הדין גינדי, כספי ושות' המעסיק כ-80 עובדים בשני סניפים בראשון לציון בתל אביב, חידדו הבוקר את הנחיות הקורונה אך לא שינו את נוהלי העבודה. העבודה בחדרים נפרדים, מקפידים על ההנחיות ועל מסכה בפגישות. התכנסויות רבות משתתפים מתקיימות מחוץ למשרד.

בקבוצת המלונאות פתאל ממשיכים לפי שעה לעבוד באופן שגרתי ללא שינוי. גם בחברת מוצרי הבנייה אקרשטיין נמשכת העבודה כסדרה ללא שינוי בנוהלים.

חברת החשמל מאפשרת מזה זמן ל-4,000 עובדיה לעבוד מביתם, והיתר ממשיכים במתכונת היברידית המשלבת עבודה מהבית ומהמשרדים בהתאם להתפתחויות ובתיאום עם הממונה על השכר באוצר. בחברה מסרו כי הם מתייחסים לאומיקרון כהתפרצות גל חמישי, "ובהתאם קיימת הקפדה יתרה על מגבלות התו הירוק. החברה עוקבת בדאגה אחרי ההתפתחויות ומתאימה את מודל העבודה בהתאם".

ברכבת ישראל, בנתיבי איילון ובנתיבי ישראל ממשיכים לפעול כרגיל ומחכים להחלטת ממשלה בעניין המגזר הציבורי. גם בחברות ממשלתיות נוספות ציינו שהם מחכים להנחיות הממונה על השכר במשרד האוצר. 

מקורות תקיים היום דיון ובו תחליט כיצד לפעול. לפי שעה לא התקבלה החלטה והנוהלים נותרו ללא שינוי. 

תגיות