אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השקל נצבע באדום לקראת החלטת הריבית בארצות הברית: הדולר מזנק ל-3.39 שקלים צילום: שאטרסטוק, אי פי איי

השקל נצבע באדום לקראת החלטת הריבית בארצות הברית: הדולר מזנק ל-3.39 שקלים

המטבע האמריקאי נסחר רק לפני שבוע תמורת 3.28 שקלים, ולפני חודש מתחת ל-3.2 שקלים; היורו קופץ אף הוא מול המטבע הישראלי ונסחר תמורת 3.57 שקלים; הראל ביטוח: "הפיחות בשקל הוא בעקבות התחזקות הדולר בעולם והצפי להעלאת ריבית מהירה של הפד"

04.05.2022, 18:39 | נועם לנדמן

הדולר מזנק לעומת השקל לקראת החלטת הריבית, וכבר נסחר תמורת 3.39 שקלים. רק לפני שבוע עוד נסחר המטבע האמריקאי תמורת 3.28 שקלים, ולפני חודש מתחת ל-3.2 שקלים.


קראו עוד בכלכליסט:


היורו קופץ אף הוא מול המטבע הישראלי, ונסחר תמורת 3.57 שקלים, כשלפני שבוע עוד נסחר מתחת ל-3.5 שקלים. מול המטבעות המובילים בעולם נרשמת דווקא ירידה בדולר - תיקון קל אחרי שהמטבע האמריקאי רשם בשבוע שעבר שיא של שנתיים מול סל ששת המטבעות העיקריים.


השקל נופל לעומת הדולר והיורו לקראת החלטת הריבית בארה"ב , שאטרסטוק השקל נופל לעומת הדולר והיורו לקראת החלטת הריבית בארה"ב | שאטרסטוק השקל נופל לעומת הדולר והיורו לקראת החלטת הריבית בארה"ב , שאטרסטוק


בשעה 21:00 שעון ישראל יפרסם הבנק המרכזי בארצות הברית את החלטת הריבית, כשהצפי בשוק הוא להעלאה חדה של חצי אחוז. זאת במטרה להאט את האינפלציה שנמצאת בשיא של יותר מ-40 שנה.

עפר קליין, ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל ביטוח ופיננסים: "הנתונים החזקים משוק התעסוקה והפיחות בשקל מקרבים העלאת ריבית נוספת גם אצלנו. גם הפיחות החד בשקל בשבועיים האחרונים תומך בכך".

לדברי קליין, "הפיחות הוא בעקבות התחזקות הדולר בעולם לאור הירידות בשווקים והצפי לעליית ריבית מהירה של הפד. בעקבות הפיחות והעלייה במחיר הדלק במאי עדכנו כלפי מעלה את תחזית האינפלציה לאפריל ולמאי ל-0.8% ו-0.6% בהתאמה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות