אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שופרסל אישרה שמות המועמדים לדירקטוריון; מינוי אברכהן ליו"ר יערער מעמדו של בלוך אלעד גרשגורן

שופרסל אישרה שמות המועמדים לדירקטוריון; מינוי אברכהן ליו"ר יערער מעמדו של בלוך

חברת הסופרמרקטים אישרה את השמות שנחשפו בכלכליסט - המנכ"ל לשעבר איציק אברכהן צפוי להיבחר ולהתמנות ליו"ר פחות מחצי שנה לאחר שהודח; מינוי כזה ישפיע על סמכותו של המנכ"ל החדש עופר בלוך

17.05.2022, 09:51 | גולן חזני

שופרסל אישרה הבוקר (ג') בדיווח לבורסה את שמות המועמדים לדירקטוריון קבוצת הקמעונאות, אשר נחשפו אמש בכלכליסט. בנוסף עידכנה החברה למשקיעים את תנאי שכרו של המנכ"ל הנכנס עופר בלוך, כפי שאושרו בדירקטוריון.

קראו עוד בכלכליסט:

המועמדים, שבעה במספר, נבחרו ע"י ועדת הרכב הדירקטוריון, בהחלטה שאושרה בישיבת הדירקטוריון אמש. הם כוללים חמישה מועמדים חדשים בראשות המנכ"ל המודח איציק אברכהן, ולצדו שלמה זוהר, שהיה מנכ"ל שופרסל פיננסים ואיש אמונו של אברכהן, רון הדסי מנכ"ל אלביט הדמיה וקבוצת ברונפמן פישר לשעבר, אילן רון שהיה בכיר בחברת אדמה וביוניליוור ישראל, ואבי אטיאס, סמנכ"ל הכספים של מטריקס לשעבר.

עופר בלוך על רקע שופרסל, צילומים: אוראל כהן, אביהו שפירא עופר בלוך על רקע שופרסל | צילומים: אוראל כהן, אביהו שפירא עופר בלוך על רקע שופרסל, צילומים: אוראל כהן, אביהו שפירא

ביחד איתם יעמדו לבחירה שני דירקטורים מכהנים - רן גויטפרינד שמשמש כיו"ר זמני ויואב שלוש. דירקטורית שלישית, איילת בן עזר, החליטה לא להעמיד את עצמה לבחירה נוספת, כנראה מתוך הבנה שהסיכויים שלה ושל חבריה הדירקטורים המכהנים להיבחר, קלושים. זאת בשל הכעס של בעלי המניות המוסדיים על ההדחה של אברכהן, הגיבוי ליו"ר לשעבר יקי ודמני, שסלל לאברכהן את הדרך החוצה ועל מינויו של בלוך למנכ"ל.

שכרו של בלוך יעמוד על 125 אלף שקל לחודש (עלות של 1.5 מיליון שקל לשנה), בונוס לפי נוסחת רווחים במדיניות התגמול, ו-853 אלף אופציות יבשילו על פני תקופה של ארבעה שנים, בשווי של 4.2 מיליון שקל.

המשמעות של הזימון לאסיפה, שתתקיים ב-21 ביוני, היא אחת: אם לא תהיה הפתעה לא צפויה – אברכהן ייבחר, קרוב לוודאי יחד עם ארבעת הדירקטורים החדשים, וימונה ליו"ר החברה, פחות מחצי שנה לאחר שהודח.

איציק אברכהן, אלעד גרשגורן איציק אברכהן | אלעד גרשגורן איציק אברכהן, אלעד גרשגורן

מינוי כזה מערער משמעותית את מעמדו של בלוך שרק נכנס לתפקיד. אברכהן ובעלי המניות המוסדיים ברובם, מעדיפים לתפקיד המנכ"ל את אורי קילשטיין, לשעבר המשנה למנכ"ל של אברכהן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות