אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שריל סנדברג עוזבת, ומשאירה אדמה חרוכה צילום: AFP

פודקאסט כלכליסט

שריל סנדברג עוזבת, ומשאירה אדמה חרוכה

אחת הנשים החזקות בעמק הסיליקון עוזבת את פייסבוק אחרי 14 שנה. איך הכהונה שלה שינתה את החיים של כולנו, ולמה היא עוזבת? וגם, המשבר בהייטק ממשיך להחריף, איך אפשר להתנהל במשבר הנוכחי?

02.06.2022, 17:59 | עומר כביר ומעיין כהן-רוזן

מפגש אקראי במסיבת חג מולד הוליד את אחת השותפויות המקצועיות המשפיעות בהיסטוריה. השבוע השותפות הזו הגיעה לסופה כששריל סנדברג, החצי השני של מארק צוקרברג וסמנכ"לית התפעול של מטא, הודיעה על פרישה מהחברה. במשך עשור וחצי, היה לסנדברג תפקיד משמעותי בעיצוב העולם שבו אנו חיים: פייק ניוז, התערבות זרה, הסתה, פילוג, הקצנה, פירור חברתי וטראמפ – לסנדברג היה חלק מרכזי בכולם. עומר ומעיין מסכמים את הכהונה במטא של האישה החזקה ביותר בעמק הסיליקון ואחת הדמויות המשפיעות במאה ה-21 ומנסים להבין למה היא עוזבת והאם יש לה סיכוי להציל את המורשת שלה.

וגם: המשבר בהייטק מעמיק, ויובל טל, יזם סדרתי ושותף ב-Team 8 שראה כבר כמה משברי הייטק בחיים שלו, מגיע לאולפן כדי להרגיע קצת מתחים ולתת עצות משמעותיות לעובדים (לשאול את המנכ"לים לכמה זמן מספיק הכסף שיש לחברה) וליזמים (לא לחכות, ולקבל כבר עכשיו החלטות קשות).

שריל סנדברג, צילום: AFP שריל סנדברג | צילום: AFP שריל סנדברג, צילום: AFP

השבוע בקוקיות: מעיין מגלה את הקורסים המוצלחים של udemy ויש לה גם טיפ איך לחסוך כמה עשרות שקלים על קורס. עומר התחיל להמליץ על שוק הכרמל, אבל אז נזכר בדוכן הגרילד צ'יז בשוק שאסור לפספס.

שריל סנדברג עוזבת, ומשאירה אדמה חרוכה
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןשריל סנדברג עוזבת, ומשאירה אדמה חרוכה

תגיות