אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השקרים המשמעותיים יתחילו ביום שאחרי הבחירות צילום: טל שחר

פודקאסט כלכליסט

השקרים המשמעותיים יתחילו ביום שאחרי הבחירות

חשבתם שביום רביעי נתעורר לשקט שאחרי הפייק ניוז? אחיה שץ, מנכ"ל ארגון פייק ריפורטר, מזהיר שהשיא יגיע דווקא אחרי סגירת הקלפיות. וגם: עוד דליפת מידע נרחבת, הפעם מהמאגר של ש"ס

30.10.2022, 16:50 | עומר כביר

פודקאסט קוקיז בפרק מיוחד לקראת יום הבוחר: מערכת הבחירות הנוכחית, כמו אלו שלפניה, לוותה בשטף של פייק ניוז, הסתה, שנאה ושטנה ברשתות החברתיות שלובו על ידי רשתות השפעה של חשבונות מזויפים.

לאחיה שץ, מנכ"ל ארגון פייק ריפורטר שעוקב אחרי פעילות זו ברשת, אין יותר מדי מילות הרגעה: "אנחנו ממש לא בשיא של ניצול הרשתות כדי לעצב את תודעת הבוחרים. זה כלי קל, פשוט זול ויעיל לעצב את תעמולת הבחירות. ביום שאחרי הבחירות נראה עלייה בכמות הפייקים והספינים. כולנו צריכים להיות מוכנים להמון פייק ניוז, להמון מידע שמנסה לעצב את דעת הציבור. אנחנו צריכים להיות מודעים וחכמים".

וגם: עידו קינן מפודקסט סייברסייבר מגיע לדבר על הדליפה ממערכת ניהול הבחירות של ש"ס, ובה פרטים מזהים ורגישים על מיליוני אזרחים. "צריך להשגיח על המידע הזה, אבל שוב ושוב אנחנו רואים מידע מאוד רגיש של אנשים שנחשף או עולה בטעות לאינטרנט. מפלגה שמחזיקה מאגר כל כך גדול של מיליוני אנשים - איפה האבטחה? איפה חרדת הקודש? למי אתה מצביע - זה מידע מאוד רגיש, מידע על נטיות מיניות, מחלות או מחלות נפש יכול לשמש לסחוט אנשים. אם יש לך אותו אתה צריך להיות ממש ממש זהיר, כי אתה עוסק פה בדיני נפשות. וזה מרגיז כמה מתייחסים בשוויון נפש למידע שלנו".

השקרים המשמעותיים יתחילו ביום שאחרי הבחירות
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןהשקרים המשמעותיים יתחילו ביום שאחרי הבחירות

תגיות