אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תקועים בפקקים? המכונית המעופפת הישראלית כבר מעבר לפינה צילום: יורם אשהיים

30 דקות או פחות

תקועים בפקקים? המכונית המעופפת הישראלית כבר מעבר לפינה

רני פלאוט, מנכ"ל Air, מספר על כלי הטיס שמפתחת החברה, שצפוי להגיע לשוק כבר בשנה הבאה ויאפשר לטוס לטווחים קצרים

14.03.2023, 11:11 | שירות כלכליסט

מי לא חלם על זה בילדות - רכב מעופף, כמו צ'יטי צ'יטי בנג בנג או המונית מהסרט "האלמנט החמישי". יש סיכוי שהחלום הזה יהפוך בקרוב למציאות תוצרת כחול לבן: רני פלאוט, מנכ"ל אייר, מעיד על עצמו שהוא תמיד רצה לבנות דברים שאף אחד לא האמין שהם אפשריים. הוא התחיל ללמוד באוניברסיטה בגיל שרובנו עוד היינו בבית ספר תיכון ולמרות שלא סיים את התואר, הקים וניהל חברות במגוון תחומים - מפולימרים לתעשיות בטחוניות ועד חברה שמייצרת גלים אלקטרומגנטיים עבור תעשיית הרכב ותעשיית החלל הבינלאומית, חברה שעד שהוא פרש ממנה מכרה טכנולוגיה במאות מיליוני דולרים.

ב-2018 הוא חבר לשני מהנדסים מוכשרים, בהתחלה כמשקיע ואז כמנכ"ל של אייר, שמייצרת כלי מעופף שממריא ונוחת אנכית, יש לו 8 רוטורים וכל מה שצריך כדי לנהוג בו הוא רישיון תעופה אמריקאי עם ניסיון של 20 שעות.

כלי הטיס Air One, צילום: AIR כלי הטיס Air One | צילום: AIR כלי הטיס Air One, צילום: AIR

הכלי הוא מעין רחפן לבני אדם או מכונית מעופפת, שצפוי לעלות לצרכן כ-180 אלף דולר ולצאת לשוק ב-2024. מי שיש לו חצר פרטית יוכל לטוס לטווח של 150 ק"מ בלי הרעש, הזיהום והבלגן שכרוך בבעלות על מסוק. אז אם תמיד חלמתם על מכונית מעופפת, על פי רני זה ממש מעבר לפינה, ובשיחה בפודקאסט "30 דקות או פחות" הוא הבטיח לאביב פרנקל סיבוב תוך שישה חודשים.

תקועים בפקקים? המכונית המעופפת הישראלית כבר מעבר לפינה
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןתקועים בפקקים? המכונית המעופפת הישראלית כבר מעבר לפינה

מראיין: אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

תגיות