אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רגע לפני שהוזז מתפקיד המנכ"ל: אידו ג'ינו מספר על הצמיחה והעתיד של ראפיד צילום: דמיאן מרהת'קה

30 דקות או פחות

רגע לפני שהוזז מתפקיד המנכ"ל: אידו ג'ינו מספר על הצמיחה והעתיד של ראפיד

מייסד ראפיד, שהקים אותה בגיל 18, התראיין לפודקאסט "30 דקות או פחות" רגע לפני המהלך שטילטל את החברה וסיפר על גיוס ההון והעובדים ואיך זה לנהל עובדים שמבוגרים ממנו

23.04.2023, 11:00 | שירות כלכליסט

השבוע בפודקאסט "30 דקות או פחות":

הפרק עם אידו ג׳ינו הוקלט לפני כשבועיים, במהלך ביקור שלו בישראל. בהתחלה חשבנו לגנוז את הריאיון מטעמים של חוסר רלוונטיות, אבל אחרי שהאזנו לפרק הבנו שדווקא על רקע ההזזה הדרמטית שלו מתפקיד מנכ"ל החברה שהוא ייסד, יהיה מעניין בכל זאת לפרסם אותו ולמצוא בו אולי סימנים מטרימים לדרמה בהנהלת Rapid API.

כשהוא בן פחות מ-18 אידו ג'ינו הפך למיני סלב בהייטק הישראלי. הוא גייס חצי מיליון דולר מהיזם הוותיק דב מורן והקים סטארט-אפ בזמן שבני גילו עוד נבחנים בבגרויות. כעבור שש שנים, אידו מקווה שהוא אולי כבר פחות ילד אבל שהחברה שהוא הקים תמשיך להיות פלא.

ראפיד מאפשרת למיליוני מפתחים מכל העולם גישה לאינספור API אותם פיתחו חברות ומפתחים אחרים. הכוונה ב-API היא לרכיבי התוכנה שמחברים בין המפתח לשירות התוכנה שהוא מבקש להטמיע - כמו מפות, תשלומים, מידע ועוד. היום ראפיד מעסיקה כ-200 עובדים בתל אביב, ברלין ועמק הסיליקון, היא גייסה כ-270 מיליון דולר מהקרנות המובילות בעולם ומכניסה עשרות מיליונים.

אידו מספר על הדרך שהוא עשה, על סוף השבוע שבו נתקעו לו 75 מיליון דולר בחשבון בסיליקון וואלי בנק, וכמה בלגאן היה לו כשדב מורן סיפר בפודקאסט שלנו לפני כמה שנים שראפיד עומדת להפוך לחד קרן, לפני שהדבר פורסם.

מראיין: אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

רגע לפני שהוזז מתפקיד המנכ"ל: אידו ג
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןרגע לפני שהוזז מתפקיד המנכ"ל: אידו ג

תגיות