אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היזם שהתגלגל מהקיבוץ אל עולם הפינטק צילום: אייל טואג

30 דקות או פחות

היזם שהתגלגל מהקיבוץ אל עולם הפינטק

יניב ברטלה מספר על הדרך שעבר מקיבוץ חוקוק שבצפון, דרך שבדיה וחזרה לישראל אל תפקידים בכירים בסטארט-אפים ועד לחברת וסטו שהקים עם שני חברים

21.05.2023, 15:50 | שירות כלכליסט

השבוע בפודקאסט "30 דקות או פחות":

יניב ברטלה עבד בקיבוץ חוקוק בצפון, יוצא יחידה מובחרת, שעבר לשבדיה בעקבות האהבה, מתנדבת סקנדינבית שהוא פגש בקיבוץ. הוא עבר איתה לגוטבורג, למד את השפה, השלים לימודי מתמטיקה ופיסיקה באוניברסיטה המקומית והתקבל לעבודה בחברה בינלאומית שמייצרת ציוד צלילה, אה כן, הוא גם מדריך צלילה.

אחרי עשור הוא חזר לארץ ושימש בתפקידי סמנכ"ל פיתוח עסקי ותאגידי בחברת מקורות ואחר כך בסטארט-אפים, המוכר ביניהם קונסיומר פיזיקס, חברה שייצרה ספקטרומטר שאומר לכם מה ההרכב של המזון שאתם רואים על הצלחת. ב-2018 הוא החליט להיות יזם והקים עם שני חברים את וסטו, שפיתחה מכשיר פיננסי חדש שמאפשר לגופים מוסדיים להשקיע בתיק השקעות המורכב מעסקאות ביטוח משנה קצרות-טווח עם תנודתיות נמוכה. 5 שנים אחרי ההקמה ובעיצומו של משבר גלובלי, וסטו כבר הגיעה לרווח לפני ריבית, מסים ופחת של עשרות מיליוני דולרים. פרק בכפכפים עם קאובוי שהפך לטבעוני ומנסה להפוך על הראש תעשייה ישנה.

(הפרק הוקלט לפני הפרסום האחרון לפיו אחת מקרנות ההשקעה של וסטו מכרה מניות שלה בחברה בהנחה מהסיבוב הקודם שהיה מיליארד דולר, אבל מאז התברר שהחברה יוצאת לסיבוב גיוס בשווי גבוה משמעותית)

מראיין: אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

היזם שהתגלגל מהקיבוץ אל עולם הפינטק
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןהיזם שהתגלגל מהקיבוץ אל עולם הפינטק

תגיות