אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המנוע של מהפכת הבינה המלאכותית צילום: רויטרס

הייטק בפקקים

המנוע של מהפכת הבינה המלאכותית

פודקאסט "הייטק בפקקים" על החשיבות האסטרטגית של השבבים, שנמצאים בלב מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין ואיך נהנית אנבידיה מכל מהפכות המחשוב השונות של השנים האחרונות

01.06.2023, 14:07 | שירות כלכליסט

השבוע בפודקאסט "הייטק בפקקים":

אנבידיה היא שיחת היום, אחרי שפירסמה תחזית צמיחה מטורפת, הגיעה לשווי של טריליון דולר והפכה לחברת השבבים הגדולה בהיסטוריה מבחינת שווי.

נראה שכל שינוי שעבר העולם בשנים האחרונות סייע ל-Nvidia: כריית בלוקצ'יין, מכוניות אוטונומיות, מטא-וורס, מעבר לענן ועכשיו המהפכה האמיתית - בינה מלאכותית.

בפרק היום לא דיברנו רק על אנבידיה. בימים שבהם אנחנו מתחילים להבין את מלוא המהפכה של הבינה המלאכותית אנחנו רוצים להבין את המנוע שמאפשר את המהפכה הזו - שבבים, שהפכו להיות בעלי חשיבות אסטרטגית כמו נפט. שבבים נמצאים בלב המלחמה בין רוסיה לאוקראינה ובמלחמת הסחר שבין ארה"ב לסין. אתם יכולים לדמיין צבא שיוצא למלחמה ללא כוח חישוב?

דיברנו היום על האקוסיסטם של ייצור ותכנון השבבים, האם לחברות כמו אמזון, גוגל ומיקרוסופט יימאס לשלם פרמיות גבוהות בעבור שבבים והן יתחילו לתכנן את השבבים בעצמן, כמו שעשתה אפל?

והשאלה הבוערת בעבור ההייטק הישראלי: איך משתלבים סטארט-אפים קטנים בעולם של כוח חישוב יקר וחשיבות אדירה לדאטה איכותי? האם עדיין ניתן לייצר שיבוש בעולם כזה? או שהיתרון נמצא אצל השחקניות הקיימות להן הדאטה הרלוונטי ונתח שוק קיים?

המרואיין שלנו לפרק זה הוא שחר כהן, מייסד ושותף מנהל בלוסיד קפיטל, קרן גידור המתמחה בהשקעות טכנולוגיות ועמית מחקר ב-SNPI.

 

 

המנוע של מהפכת הבינה המלאכותית
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןהמנוע של מהפכת הבינה המלאכותית

 

תגיות