אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החקיקה וההייטק - מה באמת קורה? צילום: Getty Images

הייטק בפקקים

החקיקה וההייטק - מה באמת קורה?

פודקאסט הייטק בפקקים צולל לתוצאות הסקר של סטארט-אפ ניישן סנטרל שבדק את תגובת התעשייה להפיכה המשטרית, ולפיו חברות כבר מעבירות את הרישום לחו"ל, בין היתר

27.07.2023, 14:24 | שירות כלכליסט

השבוע בפודקאסט "הייטק בפקקים":

שני שלישים מהסטארט-אפים בישראל החלו לנקוט בצעדים אקטיביים פיננסיים ומשפטיים בעקבות מהלכי ההפיכה המשטרית - לרבות הוצאות יתרות מזומנים, הוצאת רישום החברה מישראל, רילוקיישן ופיטורי עובדים. כך עולה מסקר של סטארט-אפ ניישן סנטרל שהתפרסם השבוע ובדק את השפעות החקיקה המשפטית על התעשייה הישראלית. הסקר מבוסס על תשובותיהם של מעל 700 בכירים בתעשייה, שמהווים מדגם מייצג של חברות ומשקיעים.

מהסקר עלה גם כי שני שלישים מהמשקיעים ציינו שחברות בפורטפוליו שלהם מתכוונות לשנות את מקום הרישום של החברה, וגם שהשקעות מחוץ לישראל מקבלות משקל גדל והולך באסטרטגיה שלהם.

אז מה באמת קורה בהייטק הישראלי לאור אי הוודאות שנובעת מהליכי החקיקה? פודקאסט הייטק בפקקים מארח את אבי חסון, מנכ"ל סטארט-אפ ניישן סנטרל ומי שהיה בעבר המדען הראשי של משרד הכלכלה וראש רשות החדשנות הראשון של מדינת ישראל.

שאלנו אותו מה ההשפעה של המהלכים על המותג שלנו בעולם כסטארט-אפ ניישן, איך הוא רואה את ההשלכות ארוכות הטווח של התקופה הזו מנקודת המבט של מדינת ישראל וניסינו להבין גם איפה כל זה משתלב עם מה שקורה בכלכלה העולמית.

החקיקה וההייטק - מה באמת קורה?
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןהחקיקה וההייטק - מה באמת קורה?

תגיות