אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההשקעות צונחות: תמונת מצב הפינטק בישראל צילום: שאטרסטוק

הייטק בפקקים

ההשקעות צונחות: תמונת מצב הפינטק בישראל

פודקאסט הייטק בפקקים בודק איך השפיעו הטלטלות השונות בעולם על תחום הפינטק, ומציג את סיכום החציון הראשון של 2023 בהייטק הישראלי

03.08.2023, 15:47 | שירות כלכליסט

השבוע בפודקאסט "הייטק בפקקים":

השנים האחרונות היו מלאות בשינויים גלובליים ומקומיים דרמטיים: מגפת הקורונה, משבר כלכלי, עליית ריבית, אי-יציבות במערכת הבנקאית בארה"ב, אי-יציבות פוליטית ועוד. ההשפעות של השינויים הללו מורגשים היטב בתחום ההייטק, וספציפית בתחום הפינטק - בו לרגולציה, שינויי ריבית ומעבר לדיגיטל יש השפעות רבות.

בפרק היום דיברנו על תחום הפינטק בעקבות דו"ח של סטארט-אפ ניישן סנטרל, יחד עם גליה באר-גבל, שותפה בטים8: ידברנו על השפעות הרגולציה, מה הן ההזדמנויות בתחום, איך משפיעים השינויים שמתרחשים בעולם, תמונת מצב של 2023 לעומת 2021, מציאת רעיונות חדשים, אסטרטגיות רכישת הלקוחות, ואיך לא - גם השפעות של תחום הבינה המלאכותית היוצרת על תחום הפינטק. דיברנו גם על המודל הייחודי שלהם בהקמת חברות ביחד עם היזמים והיזמיות, ואיך לפעמים הם מוצאים צוות לאחר שיש רעיון קיים ולא בהכרח משקיעים בצוות שבא עם רעיון מ"הבית".

ארגון סטארט-אפ ניישן סנטרל, המקדם את החדשנות הישראלית בעולם, מפרסם את סיכום החציון הראשון לשנת 2023 בהייטק הישראלי, על בסיס ניתוח נתונים מפלטפורמת המידע המקיפה פינדר. הדו"ח מראה כי ההשקעות הפרטיות בישראל צנחו ביותר מ-50% - מ-6 מיליארד דולר ב-2021 ל-2.6 מיליארד דולר ב-2022, ובמחצית הראשונה של 2023 הושקעו בסקטור רק 545 מיליון דולר.

למרות הירידות בהשקעות, ניכר שגל חדש של חברות מצליח לצבור אחיזה, תוך שיתוף פעולה עם שותפים אסטרטגיים גדולים, וניצול הכוח של בינה מלאכותית, והוא בעל פוטנציאל צמיחה גבוה. סיכום ממבט-על של ענף הפינטק בוצע בשיתוף עם טים8.

ההשקעות צונחות: תמונת מצב הפינטק בישראל
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןההשקעות צונחות: תמונת מצב הפינטק בישראל

תגיות