אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין, ישראל ומה שביניהן במציאות של 2023 צילום: אוראל כהן, טל אזולאי

30 דקות או פחות

סין, ישראל ומה שביניהן במציאות של 2023

אמיר גל אור, יו"ר הקרנות של אינפיניטי, עבר לסין לקראת האולימפיאדה לפני 16 שנה ומספר על השינויים העצומים במדינת הענק, עשיית עסקים שם - וגם על הבן שלו, שהפך לכוכב רשת בסין

06.08.2023, 15:13 | שירות כלכליסט

השבוע בפודקאסט "30 דקות או פחות":

אמיר גל אור הוא יו"ר הקרנות של אינפיניטי, מקרנות ההון סיכון הוותיקות בישראל, וגם אחד מבכירי אנשי העסקים שעובדים עם סין. הקרנות של אינפיניטי משקיעות בחברות בעלות זיקה לשתי המדינות, ולסין הוא עבר כבר ב-2007 לקראת אולימפיאדת בייג׳ינג, שהיתה ציון דרך פוליטי וכלכלי במדינת הענק.

אמיר הגיע לאולפן כדי לספר לנו מה קורה עם סין מאז 2019, אז החומות בין סין למערב נבנו מחדש - לא רק בגלל מגיפת הקורונה, שבה סין החליטה לנתק את עצמה מהעולם, אלא גם במישור הפוליטי, עם השינויים המשטריים שחולל הנשיא שי.

דיברנו על עשיית עסקים בסין של היום, על שוק הרכב הסיני, אילו חברות עדיין יכולות להפיק תועלת מחיבור לשוק הסיני העצום, על ההבדלים התרבותיים, החשיבות שיש להסכם הסחר החופשי שנידון בין שתי המדינות ולביקור המסתמן של נתניהו בבייג'ינג במציאות גיאופוליטית משתנה. וגם על הבן של גל אור שהוא מסתבר כוכב רשת בסין, עם לא פחות מ-120 מיליון עוקבים ברשתות החברתיות.

מראיין: אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

סין, ישראל ומה שביניהן במציאות של 2023
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןסין, ישראל ומה שביניהן במציאות של 2023

תגיות