אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סימפלקס הישראלית ממפה את העולם בתלת ממד קרדיט: Simplex

30 דקות או פחות

סימפלקס הישראלית ממפה את העולם בתלת ממד

החברה שהקים אבי אפללו עם שני שותפים מאפשרת לעיריות, אדריכלים ומהנדסים לבצע מדידות מדויקות בלי לצאת לשטח. איך הקורונה דווקא עזרה לה ומה התוכניות שלה להשתלבות בעולם הגיימינג?

13.08.2023, 10:54 | שירות כלכליסט

השבוע בפודקאסט "30 דקות או פחות":

לפני עשר שנים בדיוק אבי אפללו ושני שותפיו הקימו את סימפלקס, חברה שממפה ערים בתלת ממד ברזולוציה גבוהה פי חמישים מזו שקיימת בגוגל מאפס. הם החליטו להקים את החברה במודל של בוטסטראפ - כלומר לא לגייס כסף ממשקיעים, אלא להתבסס על ההכנסות של החברה, מתוך רצון להישאר עצמאיים ויעילים.

סימפלקס משתמשת במטוסים קלים כדי למפות תוך שעתיים ערים בגודל של תל אביב ומוכרת את הגישה לפלטפורמת המיפוי לערים, אדריכלים, מהנדסים, מתכננים, גופי ביטחון והצלה. "זה מאוד עזר בקורונה", מספר אבי, "כשבעזרת הפלטפורמה שלנו אפשר היה לעבוד בלי לצאת לשטח ולמדוד אתרים. ואחר כך הבינו שלא צריך קורונה בשביל לעשות את העבודה בלי לצאת לשטח". בחברה אפילו פוזלים לשוק הגיימינג כדי לעזור למפתחי משחקים לעצב משחקים בסביבת תלת ממד אמיתית.

לפני כשנה הם החליטו בפעם הראשונה לקחת כסף ממשקיעים וגייסו 40 מיליון דולר מקרן פורטיסימו כדי להתרחב לשווקים חדשים, ביניהם ארה"ב, יפן ואיטליה. פרק עם חברה שונה בנוף, ויזם שרוצה להנגיש מידע מורכב כדי לתכנן את הערים שלנו בצורה טובה יותר, ואפילו להקל על מכבי אש או משטרה להציל חיי אדם.

מראיין: אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

סימפלקס הישראלית ממפה את העולם בתלת ממד
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןסימפלקס הישראלית ממפה את העולם בתלת ממד

תגיות