אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדור החדש של יזמים חברתיים צילום: גיא אסיאג

הייטק בפקקים

הדור החדש של יזמים חברתיים

הצמיחה בהייטק מתרחשת בעיקר במרכז - איך מצרפים לתעשייה גם את המגזר הערבי והאוכלוסייה הערבית? פודקאסט הייטק בפקקים בוחן רעיון שונה בתחום

17.08.2023, 17:26 | שירות כלכליסט

השבוע בפודקאסט הייטק בפקקים:

כיצד משלבים אנשים נוספים ואוכלוסיות נוספות בהייטק? והאם ניתן להדביק אנשים בג׳וק היזמות באמצעות פתרון אתגרים חברתיים?

יש מספר רב של גופים - עמותות, ארגונים וחברות - שעוזרים לאנשים ללמוד את הכישורים הרלבנטיים לתעשיית ההייטק - אם זה באמצעות בוטקאמפים של קידוד, קורסים באנגלית, קורסים ייעודים ועוד. ואכן בזכות עניין רב בלימודי מדעי המחשב, תכניות ההשמה השונות והיחידות הטכנולוגיות בצה"ל מספר העובדים בהייטק עולה לאורך השנים ואחוז העובדים בהייטק מתוך סך כח העבודה הוא הגבוה בעולם (בין 10.5% ל-14%, תלוי באופן המדידה).

אך לצד הנתונים החיוביים, הגידול בתעשייה המקומית מתרחש בעיקר במרכז ולא כולל את המגזר הערבי ואת האוכלוסייה החרדית. אנחנו עוסקים רבות במגוון העובדים בהייטק הישראלי ובפרק הזה אנחנו מרגישים שנתקלנו בפיצוח מכיוון מפתיע.

היום בהייטק בפקקים מבית סטארטאפ ניישן סנטרל ריאיינו את מיכל אופיר, מנכ"לית הילמ"ה - המפעילה מספר תכניות הכשרה לשימוש בטכנולוגיה בכדי לפתור אתגרים חברתיים. לדוגמה, תכנית הכשרה וליווי לבנות ולבני השירות הלאומי במהלכה עוזרים לעמותות בפתרון בעיות באמצעות טכנולוגיה ותכנית דומה המיועדת לחיילים משוחררים.

בהילמ"ה ההשמה היא לא המטרה המרכזית, אלא ייצור פרויקטים טכנולוגיים המועילים לחברה והדגש הזה יוצר פרויקטים מעניינים ודור חדש של יזמים חברתיים טכנולוגיים.

הדור החדש של יזמים חברתיים
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןהדור החדש של יזמים חברתיים

תגיות