אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איך מתגוננים מפדופילים וטרוריסטים ברשת? צילום: אדוארדו פלדמן

30 דקות או פחות

איך מתגוננים מפדופילים וטרוריסטים ברשת?

נועם שוורץ עבד כסטודנט בסינון תוכן באינטרנט, הבין בהמשך שאי אפשר לעשות את זה רק בצורה ידנית ויצר עם חברים מערכת שמנטרת ומסננת תוכן פוגעני. מבחינתו, הוא מצא את משרת החלומות שלו

03.09.2023, 14:47 | שירות כלכליסט

השבוע בפודקאסט "30 דקות או פחות":

נועם שוורץ תמיד היה בין עולמות התוכן והתוכנה. בתור ילד צעיר, בן למשפחה דתית לאומית מבני ברק, הוא לימד את עצמו תוכנה על מחשב ה-286 שההורים שלו קנו. כשכבר היה קצת יותר מבוגר, הוא גם יצר מוסיקה ופירסם אותה באינטרנט, שהיתה אז בחיתוליה. אחרי שירות בחטיבת המחקר של אמ"ן, סטארט-אפ כושל בתחום התוכן ואחד יותר מוצלח שנמכר לסימיליארווב, הוא נתקל בתוכן בעייתי ברשת, הבין שלא הרבה התקדם מאז הוא עבד כסטודנט עבור נוקיה וסינן ידנית תוכן בחנות האפליקציות שלה, והבין מה המשימה הבאה שלו.

 

את ActiveFence הוא הקים עם שלושה חברים - תחילה כחברת בוטסטראפ (כלומר חברה שלא גייסה כסף ממשקיעים), שהגיעה תוך שנה וחצי להכנסות של כ-5 מיליון דולר עם כ-30-40 עובדים. המוצר שלהם הוא מערכת שמנטרת ומסננת תוכן פוגעני או בלתי חוקי באינטרנט, כמו תוכן פדופילי, תוכן של טרוריסטים וגם קללות ותוכן שהלקוח שלהם רוצה לסנן. שיחה על חופש ביטוי, תוכן ברשת והאתגרים שמזמן עולם הבינה המלאכותית היוצרת עם מנכ"ל חברה שגייס עד היום כ-130 מיליון דולר, מנהל 300 עובדים ומרגיש שהוא עובד בעבודת חלומותיו.

מראיין: אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

איך מתגוננים מפדופילים וטרוריסטים ברשת?
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןאיך מתגוננים מפדופילים וטרוריסטים ברשת?

תגיות