אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אבטלה או פנאי? התרחישים האוטופיים והדיסטופיים לבינה המלאכותית צילום: אוראל כהן

הייטק בפקקים

אבטלה או פנאי? התרחישים האוטופיים והדיסטופיים לבינה המלאכותית

פודקאסט "הייטק בפקקים" מארח את ד"ר רועי צזנה כדי לבדוק האם בינה מלאכותית תשפר את חיינו ואיך, והאם בדרך היא עומדת לקחת את המשרות שלנו

28.09.2023, 16:04 | שירות כלכליסט

השבוע בפודקאסט "הייטק בפקקים":

שביתת התסריטאים בהוליווד הסתיימה אמש לאחר 146 ימים והיוותה מקרה בוחן חשוב לגבי החוזים שנחתמים סביב הבינה המלאכותית. לדוגמה, האם ניצב ששיחק בסרט ושגופו נסרק באמצעות בינה מלאכותית ימשיך לקבל תמלוגים על שימוש נוסף בנתונים הפיזיים שלו, או שמעתה ואילך יוכלו החברות לעשות שימוש חופשי בהדמיה שלו? אותו דבר נכון לגבי סריקה של ספרות, מוזיקה, קריינות ועוד.

היום בהייטק בפקקים, מבית סטארט-אפ ניישן סנטרל, נשוחח יחד עם ד"ר רועי צזנה - עתידן וראש המתודולוגיות ב-SparkBeyond, מרכז בלווטניק באוניברסיטת תל אביב - על התרחיש האוטופי והתרחיש הדיס-אוטופי לגבי בינה מלאכותית. האם נזכה לקבל שירותים טובים יותר ברפואה, ברווחה, בחינוך, בשיווק, ולמעשה בכל תחום?

בזמן שהעבודה האישית שלנו תהיה יעילה וקלה יותר, העומס יירד ונוכל לעבוד ארבעה ימים בשבוע או אפילו לשתות שייק מנגו בחופי סיני? או שהבינה המלאכותית הולכת לקחת לרבים מאיתנו את הפרנסה ואנחנו נישאר מובטלים? נדבר על המודלים הכלכליים המתפתחים סביב בינה מלאכותית, וננסה להבין אם יש למה לצפות או שלהישאר בחרדות שלנו.

אבטלה או פנאי? התרחישים האוטופיים והדיסטופיים לבינה המלאכותית
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןאבטלה או פנאי? התרחישים האוטופיים והדיסטופיים לבינה המלאכותית

תגיות