אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כך הפך רונן הררי לטייקון צעצועים בינלאומי צילום: יח"צ

30 דקות או פחות

כך הפך רונן הררי לטייקון צעצועים בינלאומי

רונן הררי התחיל את דרכו בעולם הצעצועים כשזיהה הזדמנות עם הלהיט "ראש דשא" וכיום הוא עומד מאחורי להיטים כמו "מפרץ ההרפתקאות" ובאקוגן. איזה חברות והשקעות הוא מחפש עכשיו בישראל?

10.10.2023, 12:09 | שירות כלכליסט

השבוע בפודקאסט "30 דקות או פחות":

אם יש לכם ילדים או הייתם ילדים בשני העשורים האחרונים, השמות באקוגן או Paw Patrol (ובעברית מפרץ ההרפתקאות) ודאי מוכרים לכם מאוד. מדובר בלהיטי ילדים שכוללים סדרות אנימציה, סרטי קולנוע וצעצועים, ומופיעים על אינספור מוצרים - החל מספלים ועד פיג'מות. מי שעומד מאחורי להיטי הילדים הללו ואחרים הוא רונן הררי, שהקים בשנות התשעים את ספין מאסטר, אימפריית צעצועים ומדיה ששווה היום יותר מארבעה מיליארד דולר ונסחרת בבורסה של טורונטו.

רונן, בן להורים ישראלים שנולד בדרום אפריקה ונדד איתם לקנדה, ידע תמיד שהוא רוצה להיות איש עסקים. הסיפור שלו התחיל מכתבה שאמא שלו מצאה ב"ידיעות אחרונות" על "ראש דשא", הלהיט ששיגע אז את ישראל. יחד עם כמה חברים וקרובי משפחה הוא החליט שמה שטוב לישראל יכול להצליח גם בקנדה וכך הוא התחיל לייצר ראשי דשא ולמכור אותם בטורונטו, עיר מגוריו.

מי היה מאמין ששלושה עשורים אחר כך הוא ישפיע על חייהם של מאות מיליוני ילדים ב-150 מדינות, שם משודרים פרקי הסדרה Paw Patrol וימכור מיליוני מוצרים וצעצועים לילדים. פרק באנגלית על יזם מיוחד וילד בנשמה, ששוהה עכשיו יותר בישראל - כאן הוא מחפש להשקיע, לרכוש חברות ואולי גם למצוא מישהי להתמסד איתה ולהביא ילדים משלו.

מראיין: אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

כך הפך רונן הררי לטייקון צעצועים בינלאומי
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןכך הפך רונן הררי לטייקון צעצועים בינלאומי

תגיות