אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם קטאר מאיימת על ההייטק הישראלי? צילום: Getty Images

הייטק בפקקים

האם קטאר מאיימת על ההייטק הישראלי?

פודקאסט "הייטק בפקקים" על היחסים המורכבים של הנסיכות הקטנה והעשירה עם העולם - מארחת את הבסיס האמריקאי הגדול במזה"ת, וגם את בכירי חמאס. איך היא משפיעה על תעשיית הטכנולוגיה בארץ ובחו"ל?

09.11.2023, 18:07 | שירות כלכליסט

השבוע בפודקאסט "הייטק בפקקים":

המלחמה בין ישראל לחמאס היא חלק ממערכה גדולה יותר בקרב בין המעצמות על אנרגיה ושליטה במזרח התיכון. היום נדבר על חלקה של קטאר במערכה הזו ועל המעורבות של הנסיכות הקטנה והעשירה מאוד בכמה מהאירועים האחרונים - התבטאותו של אילון מאסק על חיבור אינטרנטי לעזה באמצעות סטארלינק והתבטאויותיו תומכות החמאס של מנכ"ל WebSummit פאדי קוסגרייב שבעקבותיהן התפטר מתפקידו.

קטאר, "הילדה הרעה" של האמירויות, מנהלת יחסים מורכבים עם מעצמות העולם. מחד, הבסיס הצבאי האמריקאי הגדול במזרח התיכון נמצא בשטחה, ומאידך היא חולקת את אחד משדות הגז הגדולים בעולם עם איראן ומאוד מקורבת אליה. היא מארחת את בכירי חמאס באופן קבוע ושולטת בשיח בעולם הערבי בזכות הבעלות שלה על רשת אל ג'זירה. קרן העושר של המדינה מחזיקה יותר מ-400 מיליארד דולר - זה לא הרבה בהשוואה לקרנות עושר (קרן העושר הנורווגית גדולה מזו פי 4), אבל המון במונחים של השקעות בתעשיית הטכנולוגיה.

כיצד הכסף הקטארי קשור להתרחשויות האחרונות ואילו שינויים דרמטיים הוא יכול לחולל בתעשיית החדשנות העולמית? ריאיינו את שחר כהן, מייסד שותף של קרן הגידור לוסיד קאפיטל ועמית במכון המחקר SNPI, ואת יריב בכר, סמנכ"ל אינוביישן דיפלומסי בסטארטאפ ניישן סנטרל. דיברנו גם על הסכמי אברהם ושאלנו איך הם מחזיקים מעמד במהלך המלחמה.

האם קטאר מאיימת על ההייטק הישראלי?
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןהאם קטאר מאיימת על ההייטק הישראלי?

תגיות