אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תם הסכסוך בין יפאורה למי עדן - הפרידה העסקית תידחה בחודשיים משקאות ספרינג של יפאורה. גם אחרי שהצרכנים התרגלו למחיר החדש של המשקאות בשנה שעברה, המכירות לא חזרו להיקף הקודם | צילום: עמית שעל

תם הסכסוך בין יפאורה למי עדן - הפרידה העסקית תידחה בחודשיים

בהסדר גישור בין הצדדים נקבע כי יפאורה תמשיך להפיץ את מוצרי מי עדן עד סוף מאי - עם חריגה של הארכה עד לאוקטובר לשופרסל וחנויות הנוחות של דלק; כמו כן, היא תחזיר למי עדן סכום של 12.6 מיליון שקל שעוכב בקופתה במסגרת הסכסוך

19.03.2024, 15:37 | נורית קדוש

חודש אחרי שיפאורה קיזזה 12.6 מיליון שקל לחברת המים המינרליים מי עדן, בטענה שלקחה ממנה את הזיכיון להפצת מוצריה לפני סיום ההסכם, ובעקבות תביעה שהגישה נגדה מי עדן בתגובה, הגיעו השתיים להסדר גישור.

בהסדר נקבע כי יפאורה שבשליטת קרור אחזקות (של שלמה רודב ורוני גת)תחזיר את מלוא הסכום שקיזזה חד צדדית למי עדן, והסכם ההפצה בין השתיים יוארך לתקופה קצרה.

באוקטובר 2022 נחשף בכלכליסט כי חברת מי עדן, שאת מוצרי המים שלה הפיצה יפאורה ב-17 השנים האחרונות, החליטה לסיים את ההתקשרות, ולהעביר את הפצת מוצריה למתחרה טמפו של ז׳ק בר.

הסכם ההפצה שנחתם בין מי עדן לטמפו קובע כי הפצת מוצרי מי עדן תעבור 18 חודשים אחרי מסירת הודעה על סיומו. אלא שבאוקטובר האחרון, הודיעה מי עדן ליפאורה כי החליטה להקדים את מועד ההתנתקות - בהודעה נאמר כי החל מינואר 2024 תתחיל להעביר בהדרגה את ההפצה לטמפו, עד מעבר מוחלט באפריל.

על פי הסכם הגישור, תמשיך יפאורה להפיץ את מי עדן ללקוחות שעדין לא הועברו לטמפו למשך חודשיים נוספים. במקביל נקבע, בנוגע כי ההפצה לשני לקוחות ספציפיים נוספים תימשך עד לסוף אוקטובר 2024 - לכלכליסט נודע כי הלקוחות המדוברים הם שופרסל וחנויות הנוחות של דלק.

עוד נודע לכלכליסט כי עד כה העבירה מי עדן כ-60% מפעילות ההפצה של מוצריה לידי טמפו. לנוכח הסדר הגישור שנחתם כעת, את יתרת 40% מהפעילות שהיתה אמורה לאבד בחודש הבא, תמשיך להפיץ עד סוף חודש מאי הקרוב.

הסכם ההפצה לאילת וסביבותיה יסתיים בעוד 10 ימים ותוכן הסדר הגישור לא יחול לגביו. יפאורה פועלת להפיץ באופן עצמאי את המוצרים באילת ועל כן השפעת סיום ההסכם באזור זה אינה מהותית עבורה.

כמקובל בהסכמי גישור, הצדדים הסכימו על ויתור הדדי על כל תביעה, טענה או דרישה הדדי אחד כלפי משנהו והסדר הגישור יקבל תוקף של פסק דין בתביעת מי עדן, ללא צו להוצאות.

לנוכח ההשפעה המהותית של סיום קשרי ההפצה עם מי עדן, רשות ני"ע דרשה מקרור לדווח למשקיעים על ההשפעה הצפויה של סוף הקשר. ולפיכך, בדיווח לבורסה מיוני 2023 חשפה קרור כי פעילות ההפצה של מי עדן הניבה בשלוש השנים 27% מהכנסות יפאורה ו-21% מהרווח הגולמי שלה.


תגיות