אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האקזיט של בנט: פיוניר תיסחר בנאסד"ק לפי שווי של 3.3 מיליארד דולר רה"מ נפתלי בנט | צילום: נמרוד גליקמן

האקזיט של בנט: פיוניר תיסחר בנאסד"ק לפי שווי של 3.3 מיליארד דולר

חברת הפינטק הישראלית תתמזג עם חברת הספאק FTAC Olympus Acquisition Corp, ותיסחר בנאסד"ק תחת הסימול PAYO; בקופת פיוניר יש כ-100 מיליון דולר, ובקופת חברת הספאק יש כ-750 מיליון דולר שגויסו לטובת המיזוג; אחד המשקיעים בחברה שצפוי להרוויח מההנפקה - רה"מ בנט

24.06.2021, 10:42 | מאיר אורבך

בעלי המניות של חברת הספאק FTAC Olympus Acquisition Corp אישרו את המיזוג של החברה הישראלית פיוניר עם החברה. המיזוג אושר ברוב גדול של 97.8% וחברת הפינטק הישראלית תתחיל להיסחר בנאסד"ק בשווי של 3.3 מיליארד דולר תחת הסימול PAYO. אחד המשקיעים בחברה, שצפוי לראות רווחים מהמיזוג ומההנפקה הוא רה"מ נפתלי בנט.


קראו עוד בכלכליסט:


"אנו נרגשים מהתמיכה העצומה מצד בעלי המניות שלנו, וגם שמחים שקיבלנו את כל האישורים הרגולטוריים הדרושים לסגירת העסקה. אנו מצפים לתמוך ב-Payoneer בעת כניסתו לשווקים הציבוריים", אמרה בטסי כהן, יו"ר הדירקטוריון של הספאק.


ראשי חברת פיוניר בישראל, צילום: payoneer ראשי חברת פיוניר בישראל | צילום: payoneer ראשי חברת פיוניר בישראל, צילום: payoneer


המיזוג נחשף לראשונה בכלכליסט בחודש פברואר. בקופת פיוניר יש כיום כ-100 מיליון דולר, ובקופת חברת הספאק יש כ-750 מיליון דולר שגויסו למיזוג. ההליך כולל התחייבות לכ-300 מיליון דולר השקעה של משקיעים פרטיים בחברה הנסחרת. 

על פי הערכה, כ-450 מיליון דולר ישמשו לסקנדרי שיבצעו בעלי המניות, מנהלים בחברה ועובדים. כ-100 מיליון דולר ישמשו את החברה להוצאות שונות, ושאר הכסף, כ-500 מיליון דולר, ייכנס לקופת החברה.

המשקיעים שצפויים להזרים כספים לחברה הם Wellington Management (מהמשקיעים הקיימים) ומשקיעים נוספים כוללים: Dargoneer Investment Group, Fidelity Management & Research Company LLC, Franklin Templeton וקרנות וחשבונות המומלצים על ידי T.Rowe Price Associates, inc ו-Winslow Capital Management, LLC.

תגיות