אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: ממשל ביידן יציע לאסור על שיווק סיגריות מנטול סיגריות מנטול | שאטרסטוק

דיווח: ממשל ביידן יציע לאסור על שיווק סיגריות מנטול

עם זאת הצעד עליו צפוי להכריז הנשיא האמריקאי לא יביא לסילוק הסיגריות מהחנויות באופן מיידי; לפי הפרסום של "וושינגטון פוסט", הכוונה היא לאסור בהמשך גם שיווק של סיגריות בטעמים אחרים, וכן סיגרים זולים שפופולאריים מאוד בקרב צעירים

28.04.2021, 18:48 | חדשות חוץ


הממשל האמריקאי צפוי להודיע השבוע כי יגיש הצעה לאסור על שיווק סיגריות מנטול – צעד שיעמוד בקנה אחד עם הקמפיין שמובילים מזה שנים מתנגדי חברות הטבק. כך מפרסם "וושינגטון פוסט".


קראו עוד בכלכליסט:


גם ארגוני זכויות אדם קוראים להטלת מגבלות על חברת הטבק, וטוענים כי הן פוגעות באופן לא פרופורציונאלי באוכלוסיית האפריקאים-אמריקאים, באמצעות שיווק אגרסיבי בקרב קבוצה זו. 

נציגים בממשלו של ג'ו ביידן ציינו שהכוונה היא לאסור בהמשך גם שיווק של סיגריות בטעמים אחרים, וכן סיגרים זולים שפופולאריים מאוד בקרב צעירים. 

הצעד עליו צפוי להכריז ביידן לא יביא לסילוק הסיגריות מהחנויות באופן מיידי, וייקח שנים עד שלאיסור שכזה על סיגריות מנטול או בטעמים אחרים יהיה אפקט משמעותי. ואולם כשלב ראשון חשוב, היא צפויה לזכות בתמיכה רבה של ארגונים הקוראים להגבלות על עישון ועל החברות האמורות. 


סיגריות של מרלבורו (מנטול - באריזה הירוקה), שאטרסטוק סיגריות של מרלבורו (מנטול - באריזה הירוקה) | שאטרסטוק סיגריות של מרלבורו (מנטול - באריזה הירוקה), שאטרסטוק


איסור שיווק מהסוג שמתכנן להטיל הבית הלבן על סיגריות מנטול לא נדרש לאישור הקונגרס. בה בעת, רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) חייב להציג הצעה לחקיקה בעניין, ולשקול את הערות הציבור, לפני גיבוש התקנות המחייבות. בכל מקרה, גם אם אכן החקיקה תצא לפועל, היא צפויה לעמוד בפני ביקורת שיפוטית, שכן אנשי התעשייה יגישו באופן ודאי עתירה לבית המשפט נגד התקנות. 

על אף הירידה החדה בשיעור ומספר המעשנים בשנים האחרונות, הוא עדיין נחשב לאחד הגורמים המובילים למחלות קשות ולמוות בארה" וברחבי העולם. 

במקביל, ה-FDA נדרש להגיש בימים הקרובים את תגובתו לעתירה שהגישו ארגונים אזרחיים, שדורשים הטלת איסור שיווק על סיגריות מנטול, הנחשבות למזיקות במיוחד – יותר מסיגריות רגילות שמזיקות מאד כשלעצמן. התיק מתנהל בבית משפט פדרלי בקליפ


תגיות