אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טורקיה מודיעה על תגלית גז טבעי ומקווה להשתחרר מהתלות בייבוא צילום: איי אף פי

טורקיה מודיעה על תגלית גז טבעי ומקווה להשתחרר מהתלות בייבוא

הנשיא ארדואן הודיע על גילוי מרבצי גז גדולים בים השחור, כשתחילת ההפקה מתוכננת ל-2023 מבלי להיעזר במימון זר לשם כך; במדינה סבורים שהדבר יסייע בהגדלת הביקושים הפנימיים ב-60% לרמה של 80 מיליארד מ"ק בשנה

05.06.2021, 11:45 | חדשות חוץ


נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, הודיע על גילוי מרבצי גז טבעי חדשים בים השחור, מהם מתכננת המדינה להתחיל להפיק ב-2023. ארדואן הכריז על התגלית בעיר זונגולדק שנמצאת על חופי הים השחור.


קראו עוד בכלכליסט:


חברת האנרגיה הלאומית Tpao מצאה 135 מיליארד מ"ק של גז באתר אמסרה-1, שמעלים את סך המרבצים שהתגלו בשנה החולפת ל-540 מיליארד מ"ק, כך אמר ארדואן. התגליות צפויות לאפשר לטורקיה לייבא גז זול יותר ולחתוך את עלויות האנרגיה השנתיות שלה, שעומדות כיום על כ-44 מיליארד דולר. 


הנשיא ארדואן, צילום: רויטרס הנשיא ארדואן | צילום: רויטרס הנשיא ארדואן, צילום: רויטרס


טורקיה מייבאת כיום כמעט את כל 50 מיליארד מ"ק הגז הטבעי שהיא צורכת מדי שנה. אנשי ממשל סבורים שהפקת הגז המקומי תעלה את הביקושים ב-60% לרמה של 80 מיליארד מ"ק בכל שנה עד 2030. עוד נמסר כי חברת האנרגיה הלאומית מתכוונת לפתח את המאגרים בכוחות עצמה מבלי להזדקק למימון זר.

 טורקיה הגבירה את חיפושי הנפט והגז הטבעי בחופיה בשנים האחרונות, והנשיא ארדואן נקב בגילויים האחרונים כחלק מהפתרונות לבעיותיה הכלכליות של המדינה לטווח הארוך, כולל יבוא מוצרי אנרגיה שעליהם היא משלמת במטבע זר. הודעת הנשיא נמסרה בשעה שטורקיה חווה צניחה של הלירה. זאת לאחר שקרא לקיצוץ בריבית בקיץ, והעלה שוב את החששות כי הוא זה שקובע את המדיניות המוניטארית במדינה, ולא נגיד הבנק המרכזי.שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות