אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל לוגיטק: "המחסור העולמי בשבבים עלול להימשך עד שנה" לוגיטק | צילום: רויטרס

מנכ"ל לוגיטק: "המחסור העולמי בשבבים עלול להימשך עד שנה"

בראקן דארל, מנכ"ל החברה השוויצרית המייצרת ציוד היקפי למחשבים אישיים, אמר כי לוגיטק נאלצה לפנות לספקים חדשים; זאת לאחר שבחלק מהמקרים הספקים הראשיים נותרו ללא מספיק מלאי

29.05.2021, 12:39 | חדשות חוץ


המחסור העולמי בשבבים מוליכים למחצה עלול להימשך שלושה עד שישה חודשים,  כך הזהיר מנכ"ל חברת לוגיטק (Logitech), בראקן דארל, בריאיון לעיתון השוויצרי Finanz und Wirtschaft. לדבריו, בחלק מהתעשיות המחסור עלול להימשך עד שנה. 


קראו עוד בכלכליסט:


"כמו אחרים גם אנחנו מגישים את החוסרים, אבל הצלחנו לרפד היטב את  המלאי", אמר בריאיון שהתפרסם  אתמול (ו'), "לוקח זמן להגדיל את הייצור, אך בינתיים המחירים עברו התאמה".

לוגיטק היא חברה שווייצרית המתמחה בייצור ציוד היקפי למחשבים אישיים, כגון מקלדות, עכברים, מיקרופונים ומצלמות רשת. לפי דארל, החברה פנתה לספקים חדשים לאחר שבחלק מהמקרים לספקים הראשיים שלה לא היה מספיק מלאי.


שבב של אינטל, צילום: אינטל שבב של אינטל | צילום: אינטל שבב של אינטל, צילום: אינטל


 המחסור הקשה בשבבים מורגש מזה כמה חודשים, כתוצאה מפגיעה קשה בשרשראות האספקה והוא משפיעה על שורת ענפים, כולל הייטק, רכב ומוצרי חשמל ביתיים. פגיעה זו לא נולדה במגפת הקורונה, אלא עוד קודם לכן, בעקבות מדיניות הפרוטקציוניזם של ממשל טראמפ שהביאה להידוק הרגולציה על ענקיות טכנולוגיה סיניות, ובראשן וואווי ו־ZTE. כתוצאה, החברות הללו החלו לאגור את השבבים הנחוצים להן למכשירי סלולר דור 5 ושאר מוצרים. במקביל, נחסמה הגישה עבור חברות אמריקאיות לשבבים מתוצרת SMIC הסינית, זאת לאחר שהממשל הפדרלי הכניס אותה לרשימה השחורה. 

תגיות