אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערת "עסק חי" למיזם הרכב השיתופי של גוטו הישראלית ורנו העולמית רנו חשמלית זואי | צילום: יאיר שגיא

הערת "עסק חי" למיזם הרכב השיתופי של גוטו הישראלית ורנו העולמית

הפרויקט השאפתני במסגרתו נפרסו 150 מכוניות רנו חשמליות ברחבי מלטה מקרטע. לפי הדיווח, לא הושגה הסכמה עם בעל מניות בחברות הבנות באשר לאי פרעון ההלוואות שהעמיד

27.05.2021, 18:43 | תומר הדר

שיתופי הפעולה של רנו העולמית עם חברות ישראליות בתחום הרכב החשמלי לא תמיד עולים יפה, כך עולה מדוחות "שגריר" שפורסמו לפני מספר ימים. החברה המתמחה בין היתר בחילוצי רכב עלתה השבוע לכותרות בעקבות עסקת "שנפ" אך קודם לכן פורסמו דוחות הרבעון הראשון של שגריר שחושפים עובדה מדאיגה: הערת "עסק חי" למיזם של גוטו עם יצרנית הרכב רנו. 

מלטה , צילום: שאטרסטוק מלטה | צילום: שאטרסטוק מלטה , צילום: שאטרסטוק

בשנת 2018 הושק בקול תרועה רמה המיזם של גוטו עם חברת רנו. במסגרת זו נפרסו 150 מכוניות רנו חשמליות ברחבי מלטה. פרסומים מאותה עת הדגישו כי 150 המכוניות שהופעלו על ידי גוטו (חברה בת של שגריר) קיבלו 450 מקומות חניה ברחבי האי וכי רנו וגוטו פועלות ביחד כדי להפחית את כמויות פליטת המזהמים באי במסגרת מהלך כולל להפיכת חלק ניכר מצי הרכב באי לחשמלי. 

הודעת רנו הרשמית משנת 2018 אף ציינה כי ההחלטה לבצע את הפרויקט ביחד עם גוטו מסתמכת בין היתר על הניסיון אשר נצבר בפרויקט בחיפה, פרויקט שבעצמו הופסק. כעת, כך עולה מן הדוחות, גם הפרויקט במלטה מקרטע. לפי לשון הדיווח: "בחברות GoTo Malta CO LTD - ו Car Sharing Services Malta LTD קיימת הערת עסק חי שכן לא הושגה הסכמה עם בעל מניות בחברות הבנות באשר לאי פרעון הלוואות שהעמיד לחברות בנות, בתקופה של 12 החודשים הבאים".

מגוטו גלובל נמסר: ״למרות שנת הקורונה הקשה שפגעה בכל חברות התחבורה בעולם, גוטו סיימה שנה מוצלחת עם גיוס של 22.5 מיליון דולר ופתיחת פעילות בעיר הכי חשובה לתחבורה שיתופית באירופה, מדריד. 

שמירה על מחזור זהה כאשר משווים את הרבעון לפני התפרצות המגפה לרבעון בתוך המגפה (חודש ינואר 2021 כאשר היה סגר מלא בישראל) הוא הישג אדיר שאין לו אח ורע בעולם התחבורה. 

המיזם במלטה, שהושק כמיזם חלוצי באי, התרחב בשנת 2020 עם השקה של שירותים נוספים כמו רכבי הלוך ושוב ו-300 קטנועים חשמליים חדשנים. המיזם ממשיך לצמוח מחודש לחודש והערה בספרי החברה אינה קשור לפעילות אלא למבנה התשלומים של החברה. גוטו גלובל (חברת האם של גוטו-מלטה) תמשיך להשקיע בכל החברות שלה באירופה ומתכננת השנה פתיחה של ערים נוספות״.
תגיות