אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניצחון למשקיעים הזרים ביפן: יו"ר טושיבה הודח מתפקידו אוסמו נגיאמה יו"ר טושיבה שהודח מתפקידו | גטי

ניצחון למשקיעים הזרים ביפן: יו"ר טושיבה הודח מתפקידו

בעלי המניות של חברת האלקטרוניקה הצביעו בעד הדחתו של אוסמו נגיאמה; מוקדם יותר השנה נחשף כי טושיבה שיתפה פעולה עם ממשלת יפן במטרה לפגוע באינטרסים של המשקיעים הזרים

25.06.2021, 20:04 | חדשות חוץ


בעלי המניות של חברת טושיבה השקועה בצרות הצביעו היום בעד הדחת יו"ר הדירקטוריון, אוסמו נגיאמה, ודירקטור נוסף; מדובר באיתות חריף לחברה, שחקירה מצאה כי שיתפה פעולה עם ממשלת יפן במטרה לפגוע באינטרסים של המשקיעים הזרים. 


קראו עוד בכלכליסט:

מוקדם יותר השנה, הצליחו בעלי מניות אקטיביסטים של טושיבה להביא לפתיחת חקירה סביב ההאשמות להפעלת לחץ על משקיעים זרים. בעקבות החקירה התפטרו מנכ"ל טושיבה וארבעה חברי דירקטוריון; ואולם נגיאמה, שלא הוכתם בחקירה, נותר בתפקידו, וטען כי הוא יבצע "ניקוי אורוות בחברה". 

"ההצבעה היום היא סימן לשינוי פרדיגמה ביפן, ורק תעודד משקיעים אקטיביסטים, מקומיים וזרים", אמר ג'סטין טנג, ראש מחלקת מחקר אסיה בחברת יונייטד פרטנרס אוף סינגפור. 

תומכיו של נגיאמה אמרו שהדחתו תפגע בטושיבה, ותשלול מהקונגלומרט התעשייתי, אשר נע ממשבר למשבר מאז 2015, מנהיגות מנוסה. 


אוסמו נגיאמה יו"ר טושיבה שהודח מתפקידו, גטי אוסמו נגיאמה יו"ר טושיבה שהודח מתפקידו | גטי אוסמו נגיאמה יו"ר טושיבה שהודח מתפקידו, גטי


על פי מקור בטושיבה, משקיעים זרים הצביעו במספרים גדולים יותר מאשר באסיפות בעלי המניות הקודמות, לאחר שראו את האסיפה הנוכחית כמבחן חשוב לממשל התאגידי ביפן. 

נגיאמה הצטרף לטושיבה באמצע 2020, לאחר הלחץ שהופעל לכאורה על בעלי מניות זרים להצביע בהתאם לרצון ההנהלה. נגיאמה, ששימש בעבר כמנכ"ל חברת Chugai Pharmaceutical וקבוצת סוני, נחשב לדמות מכובדת, וזכה לתמיכת ענקית האלקטרוניקה, ושגריר ארה"ב ביפן ג'ון רוס. ואולם מבקריו טענו שעליו לפרוש מתפקידו ולקחת אחריות על התנגדות הדירקטוריון לטפל בהאשמות נגדו. 

חברות ייעוץ ההשקעות Shareholder Services וגלאס לואיס המליצו לבעלי מניות להדיחו. גם חברת 3D Investment Partners, בעלת המניות השנייה בגודלה של החברה בסינגפור, קראה לפיטוריו. 


תגיות