אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ממשלת החירום הלאומית יוצאת לדרך: נתניהו, גנץ וגלנט יהיו בקבינט המלחמה

גדי איזנקוט ורון דרמר יהיו משקיפים בקבינט זה, ויישמר מקום ליו"ר האופוזיציה יאיר לפיד במידה שיחליט להצטרף; הקבינט המדיני-ביטחוני המורחב, שיהיה מוסמך לקבל החלטות, יכלול גם את גדעון סער; עוד נמסר "לא יקודמו הצעות חוק או החלטות ממשלה שאינן נוגעות לניהול המלחמה". במקביל כלל המינויים הבכירים יוארכו אוטומטית בתקופת המלחמה

11.10.2023, 16:36 | צבי זרחיה

ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש מפלגת המחנה הממלכתי בני גנץ סיכמו היום (ד') על ממשלת חירום לאומית. שניהם יישאו הערב נאום לאומה.

לפי הסיכום, בין הליכוד למחנה הממלכתי יוקם "קבינט ניהול מלחמה" עם שלושה חברים: ראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון יואב גלנט ויו"ר המחנה הממלכתי גנץ. בנוסף, יכהנו רא"ל (במיל') גדי איזנקוט והשר רון דרמר כמשקיפים בקבינט ניהול המלחמה.


למסמך העקרונות המלא על הקמת ממשלת החירום לחצו כאן


עוד הוחלט כי מטעם המחנה הממלכתי יתווספו בסך הכל חמישה שרים ללא תיק לקבינט המדיני-ביטחוני המורחב: גנץ, גדעון סער, איזנקוט, חילי טרופר ויפעת שאשא ביטון. זאת למשך תקופת המלחמה. יישמר מקום בקבינט ניהול המלחמה ליו"ר האופוזיציה יאיר לפיד במידה שיצטרף.

לפי ההודעה, "במהלך תקופת המלחמה לא יקודמו הצעות חוק או החלטות ממשלה שאינן נוגעות לניהול המלחמה. כלל המינויים הבכירים יוארכו אוטומטית במהלך תקופת המלחמה".

ההחלטה על עצירת מינויים בכירים (והארכה אוטומטית שלהם) רלוונטית במיוחד לתפקיד נגיד בנק ישראל, נגיד הבנק אמור לסיים את תפקידו בעוד כחודשיים. אך מצב המלחמה וההחלטה שלא להתעסק במינויים בכירים מגדילה את הסיכוי כי כהונתו תוארך בקדנציה נוספת.

נזכיר, כי נגיד בנק ישראל אמר כי הוא יקבל החלטה 'אחרי החגים' בנוגע לרצונו להמשיך לקדנציה נוספת בתפקיד בנק ישראל, אך החלטה כזו עדיין לא נמסרה לציבור, בין היתר בשל מצב המלחמה.


תגיות