אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מירי רגב תמליץ על שרון קדמי לתפקיד מנכ"ל רשות שדות התעופה שרון קדמי |

פרסום ראשון

מירי רגב תמליץ על שרון קדמי לתפקיד מנכ"ל רשות שדות התעופה

קדמי שימש בעברו כמנכ"ל משרד התמ"ת, מנכ"ל הסניף המקומי של חברת הרכבות אלסטום ומנהל המזרח התיכון ואפריקה בקבוצת סקודה. שרת התחבורה החליטה להמליץ עליו לאחר שמינוי מקורבה עופר מלכה נפסל ע"י ועדת המינויים

02.06.2024, 18:11 | יובל שדה

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב תמליץ על שרון קדמי, מנכ"ל משרד התמ"ת לשעבר, לתפקיד המנכ"ל הבא של רשות שדות התעופה, כך נודע ל"כלכליסט". רגב החליטה למנות את קדמי לאחר שמועמדה המקורי מקורבה עופר מלכה נפסל על ידי הוועדה למינויים של רשות החברות הממשלתיות עקב אי עמידה בתנאי הסף.

קדמי, עיתונאי לשעבר, כיהן בתפקיד מנכ"ל משרד התמ"ת בממשלת נתניהו השנייה (2009) ולאחר מכן עבר למגזר הפרטי וכיהן כמנכ"ל הסניף המקומי של חברת הרכבות אלסטום ומנהל המזרח התיכון ואפריקה בקבוצת סקודה. קדמי היה גם מהמועמדים הסופיים לתפקיד מנכ"ל חברת נת"ע, תפקיד שאליו נבחר לבסוף איתמר בן מאיר.

היום פורסם ב"כלכליסט" כי רגב ראיינה הבוקר לתפקיד את שרון קדמי ואת רומינה מאיר, מנכ"לית חברת אגן ארומה - שהוגדרו שניהם כ"כשירים שניים". מאיר דורגה במקום השני בהתאמה לתפקיד וקדמי דורג שלישי. שני המועמדים קיבלו במקור את ההצעה להתמיין לתפקיד מחברת כוח אדם ששכרה ועדת האיתור לתפקיד המנכ"ל, וזאת לאחר שהשמות המקוריים שניגשו לא ריצו את חברי הוועדה, כמו גם שכולם היו גברים.

בדומה למלכה, קדמי יצטרך לעבור את ועדת המינויים של רשות החברות הממשלתיות שתבחן את התאמתו לתפקיד. כאמור, ההחלטה להמליץ על קדמי לתפקיד לא הייתה העדיפות הראשונה של רגב והיא עשתה זו לאחר שעופר מלכה נפסל עקב אי-עמידה בתנאי הסף. ייתכן כי רגב החליטה להמליץ על קדמי במטרה להציג התנהלות עניינית לאחר פרסום תחקיר "המקור" עליה בחדשות 13, אך אפשרות נוספת היא שהשרה ביקשה להימנע מעתירה לבג"ץ במקרה שבו היא הייתה יוצאת להליך בחירה מחודש כי מועמדה לא התקבל. לקדמי, כמו לשני המועמדים האחרים לתפקיד, אין ניסיון בתחום התעופה.

התנועה לאיכות השלטון כבר הוציאה מכתב לשרה בנושא בו נכתב כי "לאחר פסילת מועמדותו של מר מלכה בוועדת המינויים, ניתן ואף נדרש לקדם את המועמדות שלהם (הכשירים השניים – י"ש) לתפקיד מנכ"ל הרשות. בזמן אחת התקופות הקשות ביותר שידעה מדינת ישראל, ולמרות שכבר למעלה מ-15 חודשים רשות שדות התעופה מתנהלת ללא מנכ"ל, שרת התחבורה נמנעת מלקדם כל מועמד כשיר להתמנות למשרה, תוך שהיא מותירה את המשרה החיונית ללא איוש. מהדברים האמורים מצטיירת תמונת מצב חמורה, המצביעה על חשש כבד כי שרת התחבורה נמנעת ממינוי של מנכ"ל לרשות שדות התעופה, מתוך שיקולים זרים ופסולים, בחוסר סבירות ותוך הפרת החובה לפעול כנאמן הציבור, כמו גם החובה המוטלת עליה לפעול במהירות הראויה".

בשבוע שעבר נחשף ב"כלכליסט" כי הוועדה לאיתור מנכ"ל לרשות שדות התעופה המליצה על עופר מלכה לתפקיד על אף שכבר בזמן אמת היה ידוע כי הוא מקורב לשרה ואינו עומד בתנאי הסף, ועל אף שחלק מחברי הוועדה המליצו לעצור את ההליך עקב טענות אלו.

תגיות