אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר מזרחי טפחות משה וידמן יסיים את תפקידו אחרי 11 שנה סניף בנק מזרחי טפחות |

יו"ר מזרחי טפחות משה וידמן יסיים את תפקידו אחרי 11 שנה

וידמן סיכם עם בנק ישראל כי כהונתו תסתיים, והוא יעזוב את התפקיד בחודש יוני; טרם ברור אם מחליפו יגיע מתוך או מחוץ לבנק שבשליטת אייל עופר ומשפחת ורטהיים

05.12.2023, 09:49 | עירית אבישר

אחרי 11 שנים בתפקיד, יו"ר בנק מזרחי טפחות, היו"ר הוותיק ביותר בענף הבנקאות, משה וידמן צפוי לסיים את תפקידו במהלך השנה הבאה.

המפקח על הבנקים דני חחיאושילי הודיע לבנק כי הוא מוכן להארכה קצרה נוספת לכהונתו של וידמן עד לחודש יוני הקרוב.

בעוד בבנקים ללא גרעין שליטה יו"ר יכול לכהן בתפקיד לתקופה של עד תשע שנים, בבנקים עם גרעין שליטה כמו מזרחי טפחות המצב אחר, ודירקטוריון הבנק אמור לקצוב את כהונת היו"ר.

במקור נקצבה לווידמן כהונה של 10 שנים, שכבר הוארכה בשנה, וכעת היא מוארכת שוב באישור בנק ישראל, אם כי לתקופה קצרה יותר עד לאיתור יו"ר חדש לבנק. עדיין לא ברור האם מחליפו של וידמן יגיע מתוך דירקטוריון הבנק או מבחוץ.

מזרחי טפחות נמצא בשליטת אייל עופר ומשפחת ורטהיים. בעבר הרחוק הייתה מתיחות בין בעלי המניות. כאשר וידמן מונה לתפקיד בנובמבר 2012 הוא נחשב לנציג מטעם משפחת עופר, וסוכם כי הוא יכהן כיו"ר במשך שלוש שנים, ולאחר מכן קבוצת ורטהיים תמנה נציג משלה לתפקיד היו"ר. אולם בסופו של דבר היחסים בין הצדדים השתפרו, והפכו לעניינים, והוחלט להמשיך בכהונתו של וידמן מעבר לשלוש שנים.

וידמן (80) כיהן בשנות ה-80 כמשנה לחשכ"ל, ושימש כדירקטור בחברות כגון בנק לאומי, החברה לישראל, כיל ואלרוב נדל"ן. הוא החליף בתפקיד את יעקב פרי, לאחר שפרי החליט להצטרף לפוליטיקה. בזמן הקדנציה שלו כיהנו תחתיו שלושה מנכ"לים (אלי יונס, אלדד פרשר ומשה לארי המנכ"ל הנוכחי), והוא ידע לתת להם את המקום להיות דומיננטים בתפקידם. מזרחי טפחות בולט ברווחיות הגבוהה שלו בענף הבנקאות.

גם ברבעון השלישי של השנה שכלל הפרשות גבוהות להפסדי אשראי בשל החשש מהשלכות המלחמה, הצליח הבנק להרוויח 1.1 מיליארד שקל המהווים תשואה על ההון גבוהה של 16%.

תגיות