אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשקיעים החדשים של ישראל - צעירים שחושבים על העתיד וסוחרים באופן עצמאי בבורסה המשקיעים החדשים של ישראל | Shutterstock

המשקיעים החדשים של ישראל - צעירים שחושבים על העתיד וסוחרים באופן עצמאי בבורסה

היקף המשקיעים העצמאיים זינק בשנים האחרונות, בין היתר הודות לקורונה ולנגישות הגבוהה של פלטפורמות מסחר עצמאיות. מהם הגורמים המרכזיים אשר תומכים במגמה? וכיצד ניתן להיעזר במרכז הידע והתמיכה של אקסלנס טרייד בדרך להשקעה עצמאית בשוק ההון?

02.10.2022, 14:14 | בשיתוף הפניקס

השקעה בבורסה הפכה להיות שיחת היום בפורומים רבים בישראל - החל משולחן הארוחה המשפחתית ועד לדיון בפינת הקפה במקום העבודה. ישראלים רבים מחפשים דרך להשקיע בעתיד שלהם, ולא מפחדים ללמוד את הנושא ולקפוץ למים העמוקים - בזהירות ובאחריות המתבקשת. על פי ההערכות הנוכחיות, יותר מ-700 אלף ישראלים מחזיקים בחשבון מסחר עצמאי בבורסה. במהלך 2021 לבדה, נפתחו 140 אלף חשבונות מסחר חדשים.

מהם הגורמים המגוונים אשר תומכים בתופעה? וכיצד משתלבים מרכז הידע ופלטפורמות המסחר של אקסלנס טרייד במסע שלכם להפוך למשקיעים עצמאיים?

גם בעולם ההשקעות, עומדים כיום לרשותנו הרבה יותר אפשרויות מפעם , Shutterstock גם בעולם ההשקעות, עומדים כיום לרשותנו הרבה יותר אפשרויות מפעם | Shutterstock גם בעולם ההשקעות, עומדים כיום לרשותנו הרבה יותר אפשרויות מפעם , Shutterstock

אחד הגורמים המשמעותיים ביותר - משבר הקורונה שהשאיר את כולנו בבית

הסגרים שליוו את מגפת הקורונה אי שם ב-2020, גרמו לכולנו להישאר סגורים בבית לתקופות ארוכות. הזמן הפנוי והעובדה שכל העסקים הפיזיים היו סגורים, הובילה לזינוק עצום בגלישה ברשת ושימוש בפלטפורמות אונליין.

בין הפעולות שגילינו שאפשר לעשות בלחיצת כפתור היתה גם היכולת להשקיע את הכסף שלנו בעצמנו, דרך פלטפורמות מסחר נוחות ונגישות מאי פעם.

ברגע שהמחסום המנטלי הוסר, הישראלים גילו עד כמה פשוט ונוח לסחור באופן עצמאי. לכן, לא מפתיע לגלות שכאשר החיים חזרו לשגרה, כבר לא היתה להם סיבה לחזור לאחור, אל יועצי ההשקעות והעמלות הגבוהות.

ממש כפי שהישראלים חששו לפני כעשור לקניות אונליין אך הפכו למומחים עולמיים לאיתור דילים ומבצעים, כך גילו רבים את הנגישות של עולם ההשקעות והיכולת לבצע פעולות רבות מבלי לקום מהספה. המהפכה התפיסתית החלה, ורק הולכת ומתעצמת מאז.

מה שהספיק פעם כבר לא מספיק היום - יותר ויותר אנשים לוקחים את הגורל לידיים

בתקופה של יוקר מחיה ואי ודאות כלכלית, רבים מבינים שהחלטות ההשקעה שהספיקו בעבר, כבר לא מספיקות היום כדי לבנות את רשת הביטחון של המחר. צעירים רבים מחליטים לקחת יוזמה, ללמוד את שוק ההון ולהתחיל להשקיע בעצמם. ישראלים לקראת פרישה או אחריה, המחפשים דרך למצות את הזמן הפנוי החדש שלהם, מחליטים לפנות להשקעה עצמאית בבורסה.

אוכלוסיות חדשות במעגלי ההשקעה - נשים וצעירים

אם עד לפני מספר שנים נשים רבות נרתעו מכניסה עצמאית לבורסה בעקבות החשש מנטלית סיכונים, המגמה של השנים האחרונות השתנתה באופן דרמטי, ויותר נשים נכנסות למעגל. בשורה התחתונה, מתברר שהנטייה הכללית של נשים לזהירות וסבלנות היא מאפיין חיובי בבורסה. על פי המחקרים, במקרים רבים הביצועים של נשים עוקפים בהרבה את אלו של הגבים בטווח הרחוק. הנגישות של ההשקעות לקהל הרחב הובילה לצמיחה מדהימה של שיעור המשקיעות העצמאיות בישראל.

אוכלוסייה מרכזית נוספת הכובשת בסערה את עולם ההשקעות היא הצעירים. בעבר הלא-כל-כך-רחוק, הסוחרים העצמאיים היו מבוגרים יחסית ונחשבו 'מהמרים'. היום ניתן לראות בני 20 פלוס בעלי כסף זמין שחושבים באופן עמוק על העתיד ומחפשים דרכים אלטרנטיביות ליצירת תשואה לטווח הרחוק. הצעירים של היום מעורבים הרבה יותר בניהול הפיננסי שלהם, מפגינים אומץ גדול יותר ולא פוחדים להתנסות.

האינטרנט והרשתות החברתיות מספקים רשת של ביטחון, תמיכה והעצמה

תחום ההשקעות העצמאיות בבורסה רושם צמיחה משמעותית מסביב לעולם. אחרי הכל, התופעה נובעת מהתפתחויות הרלוונטיות לכל העולם - משבר הקורונה, יוקר המחיה וחוסר הודאות הכלכלית, בין היתר. עולם ההשקעות העצמאיות צבר תאוצה, והרשתות החברתיות התמלאו בקבוצות ייעודיות, דיונים ופרסומים הקשורים לתחום. הבלוגים העצמאיים - הוותיקים והחדשים גם יחד, צברו קהלים גדולים ומציעים כלים למשקיעים. השיח המתעורר ברשת עודד עוד ועוד אנשים להשקיע, ויצר מעגל הולך ומתעצם של משקיעים עצמאיים.

עוברים לדיגיטל אבל משאירים את היחס הפרסונלי , Shutterstock עוברים לדיגיטל אבל משאירים את היחס הפרסונלי | Shutterstock עוברים לדיגיטל אבל משאירים את היחס הפרסונלי , Shutterstock

כלים מתקדמים, ידע מקיף וליווי צמוד

גורם מניע נוסף שעודד ישראלים רבים 'לקפוץ למים העמוקים' של ההשקעה העצמאית הוא הזמינות הרבה של הכלים והפלטפורמות המאפשרים לכולנו להשקיע באופן נוח, פשוט ומושכל. הפלטפורמות המתקדמות של אקסלנס טרייד, למשל, כוללות סקירות, כלים נוחים ואפשרות להעמיק את ההכרות עם שוק ההון - והכל בלחיצת כפתור.

אקסלנס טרייד, מבית ענקית הפיננסית הפניקס, מציעה מגוון פלטפורמות מסחר מתקדמות, המאפשרות לסחור בארץ וב-125 שווקים ברחבי העולם. באמצעות פעולה נוחה ופשוטה מהמחשב או מהסארטפון, ניתן לבצע מגוון הוראות מסחר. גולת הכותרת של השירות היא קבלת ציטוטים למניות בזמן אמת במסחר בארה"ב.

מעטפת השירות של אקסלנס טרייד כוללת מרכז ידע עם כלים חינמיים, קורסים ללא עלות וללא הגבלה, הכרות עם המושגים המרכזיים של עולם ההשקעות, כתבות, הרצאות, ניתוחים ותחזיות של המומחים - הכל כדי להפוך את המסחר לנגיש, נוח ומושכל.

על אף שמדובר במסחר עצמאי, הלקוחות של אקסלנס טרייד לא לבד - הצוות של אקסלנס מלווה כל לקוח מרגע פתיחת החשבון, המלצה על הפלטפורמות המתאימות לצרכיו ועד העברת הפקודות וניהול התיק. בעולם הדיגיטלי, אקסלנס הצליחה לשמור גם על יחס פרסונלי - חדר המסחר של אקסלנס טרייד מציע זמינות גבוהה וליווי צמוד לכל מי שרוצה להעביר פקודת מסחר באופן עצמאי אך חושש. השירות כולל גם התחשבנות של מיסים מול המערכת ובתמיכת המומחים מאקסלנס טרייד.

העולם שלנו משתנה ללא הרף - משברים בריאותיים גלובליים מהווים הזדמנות לאימוץ טכנולוגיות, התפתחויות גיאו-פוליטיות משפיעות על כלכלות בקצה השני של כדור הארץ ופיתוחים חדשניים מנגישים לנו פעולות רבות בלחיצת כפתור.

גם בעולם ההשקעות, עומדות כיום לרשותנו הרבה יותר אפשרויות מאי פעם. בעזרת המעטפת המקצועית והתמיכה הצמודה של אקסלנס טרייד, תוכלו להתחיל ליהנות ממה שיש לעולם ההשקעות להציע.

להצטרפות וקבלת קורס מסחר LIVE מתנה >>תגיות