אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא התאחדות הקבלנים קורא לעצירת הליכי החקיקה: "נמאס גם לקבלנים חברי מרכז ליכוד" ראול סרוגו, נשיא התאחדות הקבלנים בוני בארץ. "לקבלנים נמאס" | צילום: אולפן כלכליסט

נשיא התאחדות הקבלנים קורא לעצירת הליכי החקיקה: "נמאס גם לקבלנים חברי מרכז ליכוד"

לדברי ראול סרוגו: "יש ביקורת קשה מאוד של קבלנים חברי ליכוד על הממשלה ועל נתניהו. קיבלתי עשרות סמסים מקבלנים שהם חברי מרכז ליכוד שנמאס להם כבר, ושהם מעוניינים בעצירה מוחלטת של כל הליכי החקיקה". לדבריו הקבלנים כועסים על ח"כ אמסלם, וקוראים להחזיר לתפקיד את גלנט

27.03.2023, 12:15 | אמיתי גזית

"יש ביקורת קשה מאוד של קבלנים חברי ליכוד על הממשלה ועל נתניהו. קיבלתי עשרות סמסים מקבלנים שהם חברי מרכז ליכוד שנמאס להם כבר ושהם מעוניינים בעצירה מוחלטת של כל הליכי החקיקה". מספר הבוקר לכלכליסט ראול סרוגו נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ.

לדבריו בכנס שנערך בסוף השבוע שחלף בים המלח, קבלנים קראו לח"כ דודי אמסלם להפסיק את החקיקה. "במהלך הנאום שלו היו קריאות נגדו, כל שנייה הפסיקו אותו. הקבלנים כועסים עליו מאוד וכועסים על הליכוד מאוד".

באשר להשבתת המשק היום אומר סרוגו כי הקבלנים לא ישבתו משום ששביתה "עלולה לפגוע בכלכלה הישראלית שגם ככה נפגעה בצורה אנושה". לדעתו שביתה עלולה גם להעמיק את הפילוג משום שיש עובדים בחברות הבנייה שתומכים בהליכי החקיקה. "אני יכול להבין את יושב ראש ההסתדרות שהכריז על השביתה, אבל אנחנו, כארגון מעסיקים לא יכולים להצטרף להשבתת המשק כי זה פוגע בעובדים שלנו. אנחנו רוצים לעזור לעובדים. אנחנו רוצים לעזור לרוכשי הדירות ולכן ההשבתה היא לא כלי נכון".

עם זאת סרוגו מבהיר כי הוא קורא לעצירת החקיקה ולהחזרת השר יואב גלנט למשרד הביטחון: "אני קורא לראש הממשלה להחזיר לאלתר את גלנט ולעצור את החקיקה הזאת. אי אפשר להמשיך ככה. זה מצב חירום מה שראינו אתמול. אנשים יצאו לרחובות בצורה ספונטנית לגמרי. לדעתי זו הפעם היחידה שזה קרה בהיסטוריה של מדינת ישראל, מאז הכרזת העצמאות. המצב הזה הוא פשוט לא נורמלי.

"הממשלה לא יכולה לעשות את הליכי החקיקה בכפייה, בטח לא באווירה שנוצרה היום במדינה. אנחנו קוראים להרגעת הרוחות ולהידברות מהרגע שהכל התחיל. בהתחלה קראנו לאימוץ מתווה הנשיא, ואחרי זה קראנו לכל הצדדים לשבת ולהידבר. אגב, האחריות גם של האופוזיציה, אופוזיציה חייבת להיכנס מתחת לאלונקה וכן לשבת ולדבר ולא לצפות פוליטית שהקואליציה תקרוס, כי זה מה שהם עשו עד עכשיו".


תגיות