אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עשירי הדיגיטל: כמה מחזיקי קריפטו מיליונרים ומיליארדרים יש בעולם? מטבעות קריפטו | צילום: רויטרס

עשירי הדיגיטל: כמה מחזיקי קריפטו מיליונרים ומיליארדרים יש בעולם?

חצי מיליארד איש בקירוב מושקעים במטבעות דיגיטליים, כך לפי דו"ח של חברת ההשקעות הנלי אנד פרטנרס; אך פחות מ-1% מחזיקים בנכסי קריפטו בשווי של מיליון דולר ומעלה; בכמה אנשים מדובר, וכמה מחזיקים בנכסי קריפטו בשווי של מיליארד דולר ומעלה? המספרים נחשפים

06.09.2023, 11:42 | חדשות חוץ

כדור הארץ התאהב במטבעות הדיגיטליים: 425 מיליון אנשים ברחבי העולם משתמשים במטבעות קריפטו, בין אם מדובר בביטקוין או בכל מטבע דיגיטלי אחר, כך לפי דו"ח חדש שפרסמה חברת ייעוץ ההשקעות וההגירה הנלי אנד פרטנרס (Henley & Partners). דו"ח נפרד שפורסם מוקדם יותר השנה אף מצא שמעל מחצית מבני דור ה-Z, כלומר אנשים בגילאי 18-25, השקיעו בקריפטו.

רבים אמנם עדיין חוששים להתעסק עם קריפטו, אך לפי הדו"ח של הנלי יש מי שההשקעות שלהם הניבו רווחים של מיליוני דולרים ואפילו מיליארדי דולרים. לפי הדו"ח, 82,800 אנשים מחזיקים בנכסי קריפטו בשווי של מיליון דולר לפחות. עם זאת, הם מייצגים פחות מ-1% מכלל משתמשי הקריפטו. כ-40,500 מהם, כלומר כ-46%, מחזיקים בביטקוין.

יש הרבה פחות אנשים עם החזקות קריפטו המוערכות ביותר מ-100 מיליון דולר. מדובר ב-182 אנשים בלבד, ומתוכם 78 מתמקדים בביטקוין.

22 אנשים מחזיקים בקריפטו בשווי של מיליארד דולר לפחות. שישה מהם מחזיקים בביטקוין. לשם השוואה, כלל השווי של שוק הקריפטו בעת עריכת הדו"ח עמד על 1.18 טריליון דולר.

בהנלי פיתחו גם מדד אימוץ קריפטו, הלוקח בחשבון מגוון גורמים ביניהם מידת האימוץ של קריפטו בקרב הציבור והרגולציה של השוק. המדד נועד להציג "את אופציות ההשקעה המושכות ביותר ברחבי העולם למשקיעי קריפטו".

סינגפור דורגה ראשונה במדד, ואחריה שוויץ ואיחוד האמירויות. הן זכו בניקוד הגבוה הודות למדיניות מס ידידותית למשקיעי קריפטו. הונג קונג וארה"ב סוגרות את החמישייה הראשונה. שאר המדינות בעשירייה כוללות את אוסטרליה, בריטניה, קנדה, מלטה ומלזיה.


תגיות