אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זיקר הסינית חושפת רכב חשמלי חדש שמסוגל לזנק מ-0 ל-100 קמ"ש ב-4 שניות זיקר X החשמלית. מבוססת על שפת עיצוב שהיצרנית מכנה "קריפטון" | צילום יצרן

זיקר הסינית חושפת רכב חשמלי חדש שמסוגל לזנק מ-0 ל-100 קמ"ש ב-4 שניות

זיקר X החשמלית ארוכה מעט יותר מג'ילי ג'יאומטרי ומבוססת על מכלולים משותפים לסמארט ולוולוו. זיקר, שמהווה חלק מקבוצת ג'ילי, מיועדת לשיווק בסין כבר השנה, ובהמשך אמורה להגיע גם לאירופה

03.02.2023, 19:19 | תומר הדר

זיקר הסינית חושפת מכונית חשמלית חדשה אשר מיועדת לשיווק בסין השנה – ובהמשך תיועד לשיווק גם באירופה. זיקר עצמה מהווה חלק מקבוצת ג'ילי הסינית – וקיימה במהלך השנה הקודמת שיחות עם גורמים בישראל, עד כה ללא תוצאות. לפי זיקר, החשמלית החדשה נקראת "זיקר X" ומעוצבת, לפי היצרנית, בהתאם לשפת העיצוב של זיקר שהיצרנית מכנה "קריפטון".

לפי זיקר, ה- X משתרעת על אורך של 4,450 מילימטרים, כלומר היא ארוכה מעט יותר מג'ילי ג'יאומטרי C, שהיא בפועל מכונית שמיוצרת גם היא במסגרת קונצרן ג'ילי, אם כי הזיקר X מבוססת על מכלולים משותפים לסמארט (שג'ילי מחזיקה בחלק ממניותיה) ולוולוו (שג'ילי מחזיקה בכל מניותיה).

מעבר לכך, רוחבה של ה-X הוא 1,836 מילימטרים וגובהה הוא 1,572 מילימטרים. באופן חריג, זיקר טרם חשפה דווקא את המפרט הטכני המלא של מערכת ההנעה החשמלית – ומסתפקת לעת עתה בציון העובדה שה–X מסוגלת לזנק מ-0 ל –100 קמ"ש תוך כארבע שניות.

תגיות