אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בצל האומיקרון: הושק מטבע הוקרה לצוותי הרפואה מטבע חדש של 5 שקלים עם הוקרה לצוותי רפואה

בצל האומיקרון: הושק מטבע הוקרה לצוותי הרפואה

2 מיליון מטבעות של 5 שקלים יופצו החל ממחר לתאגידים הבנקאיים ולדואר ישראל. שר הבריאות ניצן הורוביץ אמר באירוע ההשקה שנערך היום בבנק ישראל כי "לקראת האומיקרון המערכת זקוקה גם לכסף ממש"

20.12.2021, 14:59 | שלמה טייטלבאום

החל ממחר (ג') ייכנסו למחזור מטבעות ההוקרה לצוותי הרפואה שהשיק בנק ישראל. המטבעות יופצו לתאגידים הבנקאיים ולדואר ישראל, ומשם יחלחלו למשק כולו. מדובר בלמעלה מ-2 מיליון מטבעות בערך של 5 שקלים חדשים. ההחלטה הסופית על עיצוב המטבע התקבלה ביולי השנה על ידי הנגיד, שבחר את העיצוב של איתן אלון, מתוך שלושת העיצובים שנבחרו על ידי ועדת טירקל (הוועדה הציבורית לתכנון שטרי כסף, מעות ומטבעות זיכרון).

קראו עוד בכלכליסט:

לרגל הנפקת המטבע מחר, התקיים היום אירוע חגיגי בבנק ישראל, בו נכחו נשיא המדינה יצחק הרצוג, נגיד בנק ישראל אמיר ירון ושר הבריאות ניצן הורוביץ. המטבע הונפק בדיוק עם פריצתו של הגל האומיקרון החדש, ושר הבריאות הורוביץ התייחס לכך ורמז כי "לקראת האומיקרון המערכת זקוקה גם לכסף ממש".

הנשיא יצחק הרצוג אמר באירוע ההשקה כי "השנתיים האחרונות הוכיחו לכולנו באיזו מערכת בריאות ציבורית נפלאה זכינו. מאז פרוץ המגפה, אשר שינתה את חיינו לבלי הכר, נוכחנו במסירות ובמחויבות יוצאות דופן, במאבק חסר הפשרות על כל חולה, בתנאים מורכבים ובתנאים של אי ודאות משתנה".

מטבע ההוקרה לצוותי הרפואה מטבע ההוקרה לצוותי הרפואה מטבע ההוקרה לצוותי הרפואה

נגיד בנק ישראל אמיר ירון: "אני שמח על הזכות שנפלה בחלקי היום להודיע על הנפקתו לציבור של מטבע במהדורה מיוחדת לציון והוקרת תרומתם של הצוותים הרפואיים למאבק במגפה, ולהנציח אירוע היסטורי שכזה על גבי מטבע, הליך חוקי רשמי, של המדינה".

שר הבריאות ניצן הורוביץ: "עובדי המינהל והמשק, האחים, הרופאות, כוח העזר וכל אנשי מערכת הבריאות, אתם עמוד השדרה שלנו. אתם הפנים שמאחורי ההצלחה במאבק במגפה. הקורונה מוכיחה שהבריאות היא מרכיב יסודי בחוסן הלאומי, לא פחות מהחוסן הביטחוני והצבאי".

תגיות