אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי 30 שנה: גיל שויד, מייסד ומנכ"ל צ'ק פוינט, פורש מייסד ומנכ"ל צ'ק פוינט, גיל שויד | צילום: אולפן כלכליסט

אחרי 30 שנה: גיל שויד, מייסד ומנכ"ל צ'ק פוינט, פורש

שויד (55) הוא המנכ"ל הוותיק ביותר בנאסד"ק כיום, ויעבור לשמש כיו"ר פעיל של חברת הסייבר אחרי מציאת מחליף. לדבריו, "בתפקיד החדש אוכל להתמקד בעתיד של החברה ושל תעשיית הסייבר"

06.02.2024, 12:00 | סופי שולמן

גיל שויד יפרוש מניהול צ'ק פוינט לאחר 30 שנה. שויד, בן ה-55 הקים את ענקית הסייבר ב-1993 יחד עם שלמה קרמר ומריוס נכט שפרשו לפני שנים. אף שהיה הצעיר מבין המייסדים, שויד היה זה שניהל את צ'ק פוינט מיום היווסדה והיום הוא המנכ"ל הוותיק ביותר בנאסד"ק. לאחר מציאת מחליף, שויד יעבור לשמש כיו"ר פעיל של צ'ק פוינט.

"ב-2023 צ'ק פוינט ציינה 30 שנים להיווסדה, 30 שנים בהן הצלחנו לייצר צמיחה והשנה הגענו לשיא כמעט בכל פרמטר. אני מרגיש שזה הזמן הנכון עבורי להתמקד בקפיצה הבאה של צ'ק פוינט לשלב הבא. אני מתכוון לעבור לתפקיד יושב ראש פעיל של החברה, בו אוכל להתמקד בעתיד של החברה ושל תעשיית הסייבר בכלולתה", אמר שויד עם פרסום ההודעה, "אנחנו מתניעים תהליך של מציאת מחליף לתפקיד המנכ"ל. אני נרגש להיכנס לשנת 2024 עם תחזית טכנולוגית מצויינת".

מדובר באירוע דרמטי שכן מעבר לעובדה ששויד ניהל את צ'ק פוינט מיום הקמתה, הוא נחשב למנהל ריכוזי וכזה שמעורב בפרטים, בעיקר בכל הקשור לחזון הטכנולוגי שלה. לאורך כהונתו הופנתה כלפיו לא מעט ביקורת על שמרנות יתר, שאיפשרה למתחרים כמו למשל פאלו אלטו, שהוקמה על ידי ניר צוק, אחד מעובדיה הראשונים של צ'ק פוינט, לעקוף את החברה האם. אף שצ'ק פוינט נסחרת היום סביב שווי שיא של 19 מיליארד דולר, פאלו אלטו, שעשתה רכישות רבות לאורך השנים, כבר עברה את הרף של 100 מיליארד דולר.

עם זאת, שויד עוזב את צ'ק פוינט כשהיא בשיאה בהיבטים רבים ובעיקר בכל הנוגע לרווחיות גבוהה שבה אין לה מתחרים. דבר הפרישה פורסם במקביל לדו"חות הכספיים ל-2023 שהייתה שנה שבה צ'ק פוינט חזרה לצמוח וזאת חרף המצב המאקרו כלכלי המורכב בעולם ובישראל. כמו כן ב-2023 היא עשתה את אחת הרכישות הגדולות ביותר בתולדותיה כאשר שילמה חצי מיליארד דולר עבור פרימטר 81. צ'ק פוינט מעסיקה כ-6,000 עובדים, מתוכם 2,500 בישראל. את 2023 סיימה צ'ק פוינט עם הכנסות של 2.4 מיליארד דולר, עלייה של 4% לעומת 2022. הרווח הנקי עמד על 840 מיליון דולר או 7.1 דולרים למניה. יתרות המזומנים של החברה מסתכמות ב-2.9 מיליארד דולר.


תגיות