אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מציינים שנה לפלישה: ארה"ב מטילה מכס של 200% על אלומיניום מרוסיה ייצור אלומיניום ברוסיה | צילום: בלומברג

מציינים שנה לפלישה: ארה"ב מטילה מכס של 200% על אלומיניום מרוסיה

להחלטה השפעות נרחבות על יצרני חלקי אלומיניום בעולם - אך ארה"ב עשויה לפטור מדינות אחרות המטילות מכס משלהן של 200% על יבוא אלומיניום רוסי; זאת ועוד, משרד ההגנה האמריקאי הודיע על חבילת סיוע צבאי לאוקראינה בסכום של 2 מיליארד דולר

24.02.2023, 17:44 | בלומברג

ארה"ב תטיל מכס של 200% על כל יבוא של אלומיניום מתוצרת רוסיה, כמו גם מוצרי אלומיניום המיוצרים עם מתכת מותכת או יצוקה במדינה, בצעד שעלול לגלוש לשרשראות האספקה ​​של הייצור העולמי.

בלומברג דיווחה בעבר על תוכניות למכס הענישה על יבוא אלומיניום רוסי, אך הוספת מוצרי אלומיניום הכוללים רק מתכת רוסית מרמזת שלמהלך עשויה להיות השפעה רחבה הרבה יותר.

ההחלטה מאיימת לאלץ יצרנים במקומות אחרים בעולם שמוכרים לשוק האמריקאי, לחשוב מחדש על כל תהליך הייצור שלהם של יריעות אלומיניום, וחלקי אלומיניום אחרים המשתמשים במתכת רוסית.

הבית הלבן, שהודיע ​​כי הוא נוקט בפעולה כדי להגן על התעשייה המקומית שלו, עשוי לפטור מדינות אחרות המטילות מכס משלהן של 200% על יבוא אלומיניום רוסי. המכס על אלומיניום רוסי ייכנס לתוקף ב-10 במרץ, ומוצרי אלומיניום המיוצרים בכל כמות של אלומיניום יצוק או מותך ברוסיה, יושפעו החל מה-10 באפריל.

ביידן אמר בהכרזה שההחלטה תהיה "צעד משמעותי לקראת הבטחת הכדאיות של תעשיית האלומיניום המקומית". איגוד האלומיניום האמריקאי, קבוצת תעשייה המייצגת את יצרני האלומיניום בצפון אמריקה, אמרה כי רוסיה אחראית לכ-3% מסך יבוא האלומיניום של ארה"ב.

ענקית האלומיניום הרוסית United Co. Rusal International PJSC סירבה להגיב.

בנוסף לכל זה, משרד ההגנה האמריקאי הודיע על חבילת סיוע צבאי לאוקראינה בסכום של 2 מיליארד דולר, כך דווח ב-CNBC. הסיוע כולל בין היתר מימון לרכישת טילים, מזל"טים וכלים שנועדו לסילוק מוקשים.

תגיות