אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קונים פרצו בכוח את דלתות חנות איקאה בשנגחאי שנסגרה עליהם - בשל חשש להדבקה בקורונה קונים נמלטים מחנות איקאה בשנגחאי | צילום: twitter

קונים פרצו בכוח את דלתות חנות איקאה בשנגחאי שנסגרה עליהם - בשל חשש להדבקה בקורונה

הרשויות ניסו לסגור את החנות בעיר הסינית כשהלקוחות בפנים, לאחר שנודע כי אחד מהם היה במגע עם חולה קורונה. קונים רבים צעקו ודחפו את השומרים ואנשי הרפואה עד שהצליחו לברוח. צפו בסרטון

15.08.2022, 14:14 | חדשות חוץ

מהומה פרצה בחנות איקאה בשנגחאי לאחר שרשויות הבריאות ניסו לנעול את החנות ביום שבת, ולהטיל סגר על מי ששהה בה, לאחר שנודע להן שאחד הלקוחות היה במגע עם חולה קוביד 19.החדשות על הסגירה הפתאומית הביאו לבריחה המונית ובהולה של הקונים בניסיון לצאת מהבניין לפני שהדלתות נסגרות, כך הראו סרטונים שפורסמו במדיה החברתית. 25 מיליון תושבי שנגחאי מנוסים מאוד בסגרים, לאחר שנאסר עליהם לעזוב את בתיהם במשך חודשיים באביב האחרון בניסיון לבער את הנגיף.

בסרטון שהופץ במדיה החברתית ניתן לשמוע הודעה בתוך חנות איקאה, בה הרשויות מבקשות ממרכז הקניות לסגור מידית את השערים ולמנוע מאנשים להיכנס או לעזוב. כאשר שומרים ואנשי רפואה בחליפות מגן ניסו לסגור דלת כדי למנוע מאנשים לעזוב, עשרות צרחו עליהם ודחפו אותם עד שהצליחו לברוח. מי שנקלעו לחנות הסגורה פונה בהמשך לבית מלון, בו ישהו בבידוד, כך על פי אחת הלקוחות שחלקה את חווייתה בדויין – הגרסה הסינית של טיקטוק.

רשויות הבריאות בעיר אמרו שהטילו "אמצעי שליטה זמניים" בחנות, לאחר שגילו שקרוב משפחה של ילד בן 6 עם מחלה ללא תסמינים ביקר בחנות. הן לא מסרו מתי אותו אדם שהה בחנות. כל מי שהיה בחנות של איקאה ובאזור הסמוך יצטרך להיכנס לבידוד של יומיים ואז להיות במעקב רפואי במשך חמישה ימים, כך אמר זאו דנדן, סגן מנהל סוכנות הבריאות של שנגחאי.

חנות איקאה בשנגחאי, סין, צילום: China Daily חנות איקאה בשנגחאי, סין | צילום: China Daily חנות איקאה בשנגחאי, סין, צילום: China Daily

סגרי הבזק מוטלים כחלק מאסטרטגיית האפס קוביד של סין, שהובילה לסצנות רבות של פאניקה ברחבי המדינה. בחודשים האחרונים תושבי הערים שנזן, צ'נגדו והאי היינן קפצו מעל גדרות, ברחו מהחופים ונמלטו ממשרדים לאחר שנודע להם שסגר עומד להיות מוטל.

היום דווח במדינה על 2,312 נדבקים חדשים. זו הפעם הראשונה זה שלושה חודשים שמספר המקרים החדשים עובר את ה-2,000 במשך שלושה ימים רצופים. ההתפרצות המתרחבת מראה ששום מקום אינו בטוח, כולל אתרי נופש בהם התושבים קיוו להירגע, או אזורים שיצאו רק לאחרונה מהתפרצויות גדולות.

תגיות