אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי ששופרסל נכשלה: ספאר ישראל החלה לשווק פחיות קולה תחת המותג שלה פחית קולה של ספאר. יצליח היכן ששופרסל נכשלה? |

אחרי ששופרסל נכשלה: ספאר ישראל החלה לשווק פחיות קולה תחת המותג שלה

זכיין הרשת עמית זאב החל לשווק פחיות קולה וקולה לייט של ספאר במחיר השקה של 1.9 שקלים לפחית, שיעלה בהמשך ל־2.5 שקלים. גם שופרסל ניסתה בעבר לשווק את המשקה תחת המותג הפרטי שלה, אך לא הצליחה לעורר עניין בקרב הצרכנים

16.05.2024, 06:02 | נורית קדוש

ניסיון נוסף להתחרות בקוקה קולה. שנתיים וחצי אחרי ששופרסל הרימה ידיים והפסיקה לשווק את משקה הקולה תחת המותג הפרטי, החל עמית זאב, זכיין רשת ספאר בישראל, לשווק פחיות קולה תחת המותג ההולנדי.

זאב, שהשיק את הסניף הראשון של ספאר בישראל לפני כחודשיים ונערך להשקת סניפים נוספים, החל לשווק פחיות קולה וקולה לייט של ספאר במחיר השקה של 1.9 שקלים לפחית, שיעלה בהמשך ל־2.5 שקלים. זאת לעומת 5.5 שקלים לפחית של קוקה קולה ברשתות השיווק.

באוגוסט 2017, שנתיים אחרי שהשיקה את המותג הפרטי שלה במגוון קטגוריות, הכריזה שופרסל על הרחבת פעילותו באמצעות כניסה לקטגוריית המשקאות המוגזים, והשיקה סדרת משקאות מוגזים ובראשם משקה הקולה. במקביל יצאה שופרסל בקמפיין רחב היקף בטלוויזיה, בדיגיטל ובנקודות המכירה, באמצעותו הציעה לציבור "להתרענן ממותגים" תחת הסלוגן "אותה הרעננות, ללא המותג, פחות כסף". אלא שהמחיר האטרקטיבי לא סייע לעורר עניין בקרב הצרכנים, וכעבור ארבע שנים שופרסל יצאה מהקטגוריה.

ניתן להעריך כי זאב יודע שהמהלך חסר סיכוי, והוא נקט אותו כחלק ממו"מ על תנאי סחר עם החברה המרכזית, שספק אם תוטרד ממכירת פחיות בחנות אחת. עם זאת, בשונה משופרסל שהשקיעה בכניסה לקטגוריה מיליוני שקלים, והתחייבה לרכוש מהספק שייצר עבורה את המשקה כמויות מינימליות גדולות, כעת מדובר ביבוא של מוצר מדף, שניתן יהיה לעצור לאלתר בהיעדר ביקוש.

תגיות